Alkoholizm jako choroba przewlekła

Alkoholizm to przewlekła choroba o poważnym przebiegu, mogąca grozić utratą zdrowia lub nawet życia. Choroba ta nie tylko ma wpływ na biologiczną konstytucję chorego, ale ma negatywny wpływ na jego otoczenie oraz jego stosunki z grupą społeczną, w której przebywa. Leczenie alkoholizmu może przybrać różne formy, od farmakologicznej, przez psychologiczną, realizowaną przez tak zwane grupy wzajemnej pomocy, aż po kurację psychiatryczną.

Hipnoza w leczeniu chorób

leczenie alkoholizmu hipnoząJedną z niedocenianych, choć niezwykle skutecznych metod jest leczenie alkoholizmu hipnozą przeprowadzane przez profesjonalnego hipnotyzera. Ta niezwykle skuteczna forma zderza się z niechęcią ludzi kojarzących hipnozę z okultyzmem, czarną magią i czarownicami latającymi na miotłach. Tymczasem hipnoza ma na koncie wiele udokumentowanych uzdrowień i sukcesów, których nie da się podważyć. Na czym polega leczenie alkoholizmu hipnozą można znaleźć wiele książek i artykułów w internecie, ale pokrótce to hipnotyzer przeprowadza kilka lub kilkanaście sesji z chorym, po których ten zdrowieje i więcej przez myśl mu nie przejdzie sięgnąć po kieliszek, kufel lub lampkę. Tak odmieniony człowiek nie tylko jest w stanie sam wrócić na tory samorealizacji i mieć szczęśliwe życie, ale również przestaje być ciężarem dla najbliższych i całej społeczności, w której żyje. Niespodziewane wyniki osiągane przez leczenie alkoholizmu hipnozą, wprowadziły tradycyjny świat akademicki lekarzy w osłupienie i zmusiło ich do uważniejszego przyjrzeniu się zasadom, jak i skutkom hipnozy w leczeniu różnych chorób.

W przypadku ciężkich chorób, jak w tym przypadku uzależnienia od alkoholu, należy podjąć wszystkie możliwe środki mogące wspomóc chorego w procesie zdrowienia. Alkoholizm, jako choroba związana z nierozerwalnie z uzależnieniem, ma silne podłoże psychologiczne, dlatego warto zastanowić się, czy warto.