Bezproblemowa rekrutacja pracownika ze wschodnich krajów

Przyspieszenie polskiej gospodarki znacząco wpływa na zapotrzebowanie na pracowników ze Wschodu. Poza tym trzeba wspomnieć, że pracownicy ze Wschodu są wykwalifikowani. Łatwo się asymilują z nowym otoczeniu, uczą się języków obcych, a ponadto też są zmotywowani do pracy. Można polegać na ich profesjonalizmie i skuteczności. Nie ulega wątpliwości, że rekruterzy różnych firm chętnie otwierają się na wschodni rynek.

Pracownicy ze Wschodu są poszukiwani przez rekruterów

rekrutacja dla pracowników ze wschoduIstnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników pochodzących z Ukrainy i innych krajów wschodnich. Nie ulega wątpliwości, że w naszym kraju od ostatniego czasu przybyło pracowników ze Wschodu. Ukraińcy zazwyczaj wykonują prace sezonowe, ponadto też są zatrudniani na budowach. Można powiedzieć, że pełnią ważną rolę w rozwoju naszej gospodarki. Rekrutacja dla pracowników ze Wschodu odbywa się w miarę bezproblemowo. Przede wszytkim procedury są uproszczone, dzięki czemu polski pracodawca nie musi zbyt długo czekać na wykwalifikowanego pracownika. Można powiedzieć, że rekruterzy z Polski mają znacznie ułatwione zadanie. Trzeba jedynie postarać się o tymczasowe pozwolenie na pobyt i pracę w Polsce. Trzeba jednak podkreślić, że zabronione jest wypożyczanie pracowników z innej firmy. Pracownicy ze Wschodu nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań płacowych. Ponadto też trzeba podkreślić, że łatwo odnajdują się w nowych warunkach. Osoby pochodzące z Ukrainy są bowiem zbliżone do nas pod względem kulturowym. Szybko dogadują się ze współpracownikami, uczą się języków obcych, a ponadto są punktualne. Praca w Polsce jest dla Ukraińców szansą na lepsze i bardziej dostatnie życie. W porównaniu z warunkami panującymi na Ukrainie płaca w Polsce jest bardzo atrakcyjna. W nowych warunkach szybko odnajdują się także osoby pochodzące z Rumunii, Białorusi oraz Litwy. Pracownicy z tych krajów często przez dłuższy czas pozostają w Polsce i są do dyspozycji danego pracodawcy.

Pracownicy ze Wschodu są bardzo zmotywowani do pracy w Polsce. Jest to dla nich niewątpliwie szansa na poprawę warunków bytowych. Do tego też warto wspomnieć, że polscy pracodawcy często mają niemały problem z pozyskaniem pracowników na określone stanowiska. Część specjalistów wyjechała z Polski, ponadto polscy pracownicy oczekują wyższych płac.