Bezprzewodowe słuchawki sportowe

 

Muzyka podczas treningu nie tylko pozwalała na czerpanie większej przyjemności z fizycznej aktywności, ale w większości przypadków ułatwiała utrzymanie rytmu i narzucenie sobie tempa. Razem z kolegami byliśmy zgodni co do tego iż nawet zwykły trening siłowy z ulubionymi kawałkami w tle był o wiele przyjemniejszy, ale również i skuteczniejszy, więc każde posiedzenie na siłowni zwykle odbywało się w akompaniamencie rytmicznej, ciężkiej muzyki.

Słuchawki dla zawodowego sportowca

słuchawki dla aktywnychIndywidualne treningi na powietrzu były jednak zupełnie odmienną kwestią, gdyż do takowych najlepiej było używać słuchawek, by nie zakłócać spokoju, zwłaszcza podczas ćwiczeń wieczornych. Nie każde słuchawki jednak nadawały się do ćwiczeń, i to wcale nie ze względu na jakość dźwięku. Zwykłe modele douszne, i większość tych zakładanych na głowę bywała niewygodna i miała tendencję do spadania podczas co bardziej intensywnej aktywności. Z powodu tych mankamentów, większość z nas szybko przestawiła się na dedykowane słuchawki dla aktywnych podczas większości treningów zewnętrznych. Takie słuchawki przystosowane były do użytkowania w trakcie czynności fizycznych, więc niemal wszystkie modele były odmianami zakładanymi za uszy, a ich zewnętrzna powierzchnia wykonana była z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, nie pozwalającego słuchawkom obsuwać się w trakcie ruchu, nawet gdy były one mokre. Podobną wygodę zapewniały osłony głośników, miękkie i przyjemne w dotyku, które nie podrażniały uszu nawet po kilku godzinach słuchania. Okablowanie było stałym problemem w każdym rodzaju słuchawek, dlatego modele przeznaczone do ćwiczeń były zwykle bezprzewodowe, tak by wyrwanie kabla z gniazda czy uszkodzenie słuchawek nie było możliwe podczas treningu.

Mnóstwo modeli posiadało również udogodnienia, takie jak regulację głośności czy możliwość przełączania pomiędzy piosenkami za pomocą przycisków umieszczonych na obudowach, choć widywane były one w modelach większych, posiadających wystarczająco dużo przestrzeni na umieszczenie takowych. Słuchawki te można było bez większego trudu spotkać w wielu sklepach elektronicznych i sportowych, a były one na tyle tanie, iż nawet najmniej zasobni entuzjaści aktywności fizycznej mogli znaleźć model odpowiadający wysokości ich budżetu.