Chore autystyczne dzieci

Model rodziny składa się z mamy, taty i dziecka. Coraz to więcej par decyduje się na to, by w ich życiu pojawił się maluszek. Nic dziwnego, gdyż dzieci dają ogromną radość, sprawiają, że każdy dzień jest pełen różnorodnych przeżyć, a przede wszystkim nadają sens życiu. Dlatego każda kobieta, która jest w ciąży marzy tylko o tym, by jej dzieciątko urodziło się zdrowe.

Przyczyny autyzmu u dzieci

badanie autyzmWyobraźmy sobie, że nagle dowiadujemy się, u nasze dziecka stwierdzone zaburzenie autystyczne. Zaczynamy się zastanawiać dlaczego akurat to Nas spotkało oraz jak dalej będzie wyglądało nasze życie. Jednak aby to potwierdzić należy wykonać badanie autyzm, które potwierdzi tę hipotezę. Przyczyny tego zaburzenia są bardzo szerokie i niedokładnie poznane. Jedną z nich jest niska waga urodzeniowa dziecka, wyższy wiek rodziców a także znaczne wcześniactwo. Mówimy tu o dzieciach, które są urodzone przed 26 tyg. ciąży. Wiadomo, że jest to zaburzenie, które jest spowodowane niewłaściwym funcjonowaniem mózgu w wieku dziecięcym. Wpływ mogą mieć na to różne czynniki np. genetyczne czy infekcyjne. Kolejnym czynnikami przypuszczalnie są zaburzenia cyklu ciążowego i porodu. Dziecko autystyczne jest normalnym dzieckiem, jedynie to co jest zauważalne to fakt, że wolniej się rozwija, może mieć problem z zawieraniem kontaktów z równieśnikami a także trdności z wyrażaniem emocji.

Warto pamiętać, że dla takich dzieci brak reakcji na codzienne polecenia rodziców, nauczycieli jest jednym z objawów. Reasumując, zaburzenie autystyczne to nie koniec świata. Jeśli zostanie u naszego dziecka stwierdzony autyzm należy je otoczyć jeszcze większą opieką i troską. Praca z takim dzieckiem i nauczenie go różnych rzeczy jest ogromnym wyzwaniem dla rodziców i dziadków.