Ćwieki na jeansowej kurtce

Lato to nie tylko upalne dni, ale też często chłodniejszy okres, w którym musimy postawić na długi rękaw. Czasami wieczorami, nawet w najbardziej upalne dni, potrzebujemy jakiegoś okrycia wierzchniego. Projektanci mody od jakiegoś czasu polecają zarówno kobietom, jak i mężczyzno, uniwersalne rozwiązanie zarówno na wiosnę, jak i na lato, w postaci jeansowych kurtek. Można z nich tworzyć bardzo ciekawe stylizacje, zarówno w połączeniu ze spodniami, jak i ze spódnicami. 

Jeansowa katana na lato i wiosnę

katana jeansowa z ćwiekami dla kobietJeansowe ubrania towarzyszą nam dopiero od kilkudziesięciu lat. Początkowo były one nieco kontrowersyjnym odzieniem, kojarzonym tylko i wyłącznie z młodymi osobami. Jeansowe spodnie czy kurtki były utożsamiane z buntem oraz manifestacją wolności i niezależności. Z czasem jeans stawał się coraz bardziej popularny i tracił swój początkowy wydźwięk. Na dzień dzisiejszy jeansowe ubrania noszone są praktycznie przez wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Najbardziej popularne są oczywiście jeansowe spodnie, ale nie brakuje też innych elementów garderoby, wykonany z jeansu właśnie. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się jeansowe kurtki. Styliści coraz częściej wykorzystują je w tworzonych przez siebie stylizacjach, a projektanci dbają o to, żeby jak najbardziej urozmaicać wygląd jeansowych kurtek. W tym sezonie, na przykład, modna jest katana jeansowa z ćwiekami dla kobiet, która nawiązuje do rockowego stylu. Taka kurtka z ćwiekami przypadnie do gustu przede wszystkim młodzieży oraz kobietom, które preferują odważniejszy styl w modzie. Najczęściej spotykane katany z ćwiekami wykonane są z jasnego jeansu, chociaż nie brakuje też ciemnych wersji. Przy ciemniejszej tkaninie ćwieki są bardziej widoczne i cała stylizacja staje się przez to bardziej odważna i wyrazista. Katany z ćwiekami pojawiają się w kolekcjach niemal wszystkich znanych marek. 

Wierzchnie okrycia na wiosnę i lato przyjmują przeróżne formy. W tym sezonie bardzo mocno promowane są, na przykład, jeansowe kurtki w różnych odcieniach materiału. Bardziej odważne osoby, którym odpowiada rockowy styl, na pewno chętnie uzupełnią swoją garderobę o jeansowe katany z ćwiekami, które pojawiły się niemal we wszystkich kolekcjach, dostępnych w odzieżowych sklepach.