Czy warto kupować urządzenia do ćwiczeń?

Zima ma się już ku końcowi i zapewne wielu z nas boryka się z nadwyżką kilogramów. Taka już nasza natura, a okres zimowy rządzi się własnymi prawami. Niewielu z nas ma na tyle silną motywację, aby zmobilizować się do ćwiczeń w domu, lub do jakiejkolwiek regularnej aktywności w czasie zimowej stagnacji.

Street workout czy trening domowy?

urządzenia do street workoutZdecydowana większość z nas budzi się z tak zwanego zimowego lenistwa, gdy tylko słońce zaczyna zaglądać do naszych okien, a termometr wskazuje więcej niż 10 kresek na plusie. Zaglądamy wtedy do szafy po lżejsze ubrania i okazuje się, że część spodni jakby się skurczyła, a koszulki też jakieś takie mniejsze. Z lekką obawą wchodzimy na wagę, a tam wcale nie tak lekko. Energetyczne, rozgrzewające, zimowe posiłki sprytnie pochowały się w okolicach brzucha i bioder, aby uniemożliwić włożenie ulubionej letniej sukienki. Wniosek jest jeden: trzeba zacząć się ruszać i to natychmiast, bo do lata coraz bliżej. Pytanie brzmi: jak? Czy warto zainwestować grube pieniądze w sprzęt do ćwiczeń? Kupować maszyny stacjonarne, czy może wybrać się na siłownię? Może posiłkować się treningami z sieci, lub wykorzystać urządzenia do street workout? Prawda jest taka, że nawet najlepsza maszyna do ćwiczeń nie pomoże schudnąć, jeśli brakuje chęci. Natomiast jeśli chęci są, nie potrzeba wydawać dodatkowych pieniędzy, a bazować na tym, co jest dostępne bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli lubisz ruch na świeżym powietrzu, urządzenia do street workout to doskonały pomysł, aby potrenować poszczególne partie mięśni absolutnie free. Takie maszyny ozdabiają większość parków miejskich, czy osiedlowych skwerów. Są ogólnodostępne i chętnie używane. Dziś nikt się już nie krępuje ćwiczyć na powietrzu, wręcz przeciwnie, rośnie ilość aktywnych fizycznie osób w każdym przedziale wiekowym. Rower, rolki, hulajnoga, nawet zwykłe bieganie, wszystkie formy aktywności są doskonałym i przyjemnym pomysłem na powrót do formy po zimie. W domu również można zdziałać wiele, liczą się tylko chęci. Półgodzinny trening kardio w asyście ulubionego trenera z internetu zdziała cuda, oczywiście regularnie powtarzany. Systematyka i zdrowe podejście, połączone z lżejszą niż ta zimowa dietą, w prosty i co ważne przyjemny sposób doprowadzą Cię do upragnionego celu szybciej niż myślisz.

Nie warto się załamywać, jeśli waga nie pokazuje nam tyle, ile byśmy chcieli. Choć można oczywiście udawać, ze to pewnie wada sprzętu. Ale można też z pozytywnym nastawieniem zacząć pracę nad sobą i w niedługim czasie cieszyć się pierwszymi wypracowanymi efektami. Zaczerpnijmy zatem pozytywnej energii z promieni słonecznych i podejmijmy rękawice w walce o wymarzoną sylwetkę.