Czym ocieplić poddasze?

Dom można podzielić na wiele różnych powierzchni, ale nie chodzi mi w tym wypadku o pomieszczenia, bo ten podział jest oczywisty. Ludzie czasami potrafią zaadoptować nawet strych i stworzyć z niego tak zwana poddasze, bo przecież jest to miejsce, które idealnie nadaje się na pokój. W tym wypadku jednak konieczne będzie ocieplanie poddasza, bo nie można pozwolić sobie na to, żeby ciepło uciekało przez dach.

Na poddaszu pianka sprawdza się perfekcyjnie?

ocieplenie poddasza piankąPamiętajmy o tym, że człowiek, który prowadzi takie prace remontowe, chce zagospodarować jak najwięcej przestrzeni na swoje potrzeby i w związku z tym elementy wchodzące w skład ocieplenia nie mogą być przesadnie grube, bo będą mu po prostu tę przestrzeń odbierały, a nie taki jest cel takich działań. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zdecydować się na ocieplenie poddasza pianką, ponieważ warstwa takiej pianki nie musi być gruba, a i tak będzie skuteczna. Związane jest to między innymi ze sposobem, w jaki wprowadza się tę piankę w miejsca, które mają być ocieplane. Żeby to zrozumieć, trzeba poznać jej najistotniejsze właściwości. Każdy, kto ją widział, doskonale wie o tym, że jest to gęsta i jednocześnie bardzo lepka maź dlatego, kiedy maszyna nakłada ją na ścianę, nie trzeba stosować żadnych innych sposobów montażu, bo wchodzi ona we wszystkie szczeliny i inne tego typu miejsca oraz przykleja się do całej powierzchni, która ma zostać w ten sposób zabezpieczona przed nadmierną utratą ciepła.

Fachowiec już na pewno rozumie, dlaczego warstwa tej pianki nie musi być gruba. Brak połączeń oznacza bowiem, że powietrze nie ma jak wydostać się z budynku i w związku z tym temperatura nie spada tak szybko. Ludzie ocieplający poddasza doskonale wiedzą, że taka pianka perfekcyjnie chroni również przed wilgocią i innymi tego typu niechcianymi substancjami.