Dekoracje w postaci lasu w słoiku

Nie każdy ma szczęście  posiadać kawałek ogródka w którym może wypoczywać i cieszyć się z kawałka zieleni. Niektórzy mieszkający w dużych miastach, szczególnie w blokach narzekają na brak zieleni i możliwości wypoczynku na łonie natury. Jednym z pomysłów jest posiadanie kawałka lasu zamkniętego w niewielkim słoiku.

Modne i piękne lasy zamknięte w słoiku 

las w słoikuOsoby mieszkające w bloku bardzo często myślą w jaki sposób mogą otaczać się zielenią. Oprócz uprawy kwiatów w doniczkach i ustawiania ich na parapecie okiennym można zrobić inną ozdobę. W ostatnim czasie dużą popularność zyskał las w słoiku. Pomysł zamknięcia kawałka zieleni w słoju przyszedł bardzo dawno temu, lecz dopiero niedawno zyskał nowy wymiar. Rośliny leśne przypominające las bardzo chętnie uprawiane są w słojach. Oprócz tego, że wyglądają bardzo efektownie, pachną prawdziwym zakątkiem leśnym. Najładniej będą wyglądały, jeżeli zapewnimy im rozproszone światło i ustawimy np. na stoliku. Najlepiej wybrać miejsce z dala od kaloryfera. Rośliny będą pięknie rosły jeżeli zapewnimy im dużo miejsca. Bardzo popularnym gatunkiem do sadzenia są paprocie, mech. Do kompozycji warto dodać leśne szyki, gałęzie i znalezione kamyki. Największą zaletą tego typu dekoracji jest to, że nie musimy się nią wcale zajmować. Las zwykle wystarczy zraszać wodą bardzo rzadko. Pod warunkiem, że jest zamknięty szczelnie korkiem. Dodatkowo warto zadbać o dobrej jakościowo glebę ogrodniczą, najlepiej gdyby była lekko kwaśna. Nie możemy zapominać również o ważnym drenażu. Oprócz tego, że będzie ładnie wyglądał, keramzyt ochroni rośliny przed gniciem oraz odprowadzi nadmiar wody. Warto pamiętać, że taka kompozycja będzie wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby i będzie trwała bardzo długo. Łatwo ją zrobimy samemu, lecz w internecie znajdziemy bardzo dużo firm oferujące zrobienie takiej dekoracji na indywidualne zamówienie. Możemy wtedy wybrać odpowiednią wielkość słoju. Ceny takich kompozycji są bardzo różne. Wszystko zależy ile roślin będziemy chcieli wsadzić oraz jaki wielki będzie nasz słój. Dodatkowo możemy zażyczyć sobie dekoracji w postaci kamieni. Taka dekoracja sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu.

Piękne kompozycje leśne zamknięte w słoiku to wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Odpowiednio dobrane gatunki będą pięknie wyglądały przez wiele lat. Dodatkowo nie będą one wymagały pielęgnacji. Dzięki dobrej jakościowo glebie ogrodniczej i okazom będziemy cieszyć się z kawałka lasu, bez posiadania ogrodu. Warto więc zainteresować się tego typu dekoracjom.