Dobry skuter na akumulator

 

Niepełnosprawność bywa bardziej uciążliwa w miastach, gdzie nie ma zastosowanych ułatwień dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy kulach. Takie osoby są przeważnie zdane na pomoc innych, ponieważ przemieszczanie się po mieście jest wręcz niemożliwe. Dla takich osób najlepsze są elektryczne wózki lub skutery.

Co musi posiadać skuter inwalidzki?

akumulatorowe skutery elektryczne inwalidzkieZdecydowana większość osób niepełnosprawnych, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się lub sparaliżowanych od pasa w dół, przemieszcza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Najpopularniejsze są aktywne modele, na których trzeba się odpychać rękoma. Są one tanie i łatwo dostępne oraz można nimi jeździć w domu i na zewnątrz. Jednak jeżeli będziemy chcieli załatwić sprawę w urzędzie, jechać na wizytę do lekarza czy zwyczajnie zrobić zakupy, to wózek będzie mało praktyczny, nawet model elektryczny. Do poruszania się poza miejscem zamieszkania, najlepiej się sprawdzają akumulatorowe skutery elektryczne inwalidzkie. Są to pojazdy, które mogą się poruszać nawet z prędkością piętnastu kilometrów na godzinę. Nawet wózek elektryczny nie jest w stanie tak szybko się poruszać, ponieważ maksymalnie co może wyciągnąć, to pięć – sześć kilometrów na godzinę. Skutery dla inwalidów przede wszystkim cicho pracują i mają wbudowany akumulator, którego wystarczy raz na czas naładować. Większość skuterów jest w stanie pokonać dystans nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. Dzięki temu, inwalida może pojechać do odległego urzędu, przychodni czy na zakupy, w ciągu jednego dnia. Pojazd posiada całe, niezbędne wyposażenie, czyli trzy lub cztery koła, kierownicę i joystick do kierowania, koszyk na kierownicy oraz biodrowy pas bezpieczeństwa. Skuterem elektrycznym osoba niepełnosprawna może jechać ulicą, ponieważ ma on kompletne oświetlenie z przodu i z tyłu oraz kierunkowskazy.

Dla większości emerytów  inwalidów, zakup skutera elektrycznego za gotówkę jest niemożliwe, ponieważ mają oni bardzo niewielkie źródła dochodów. Z tego względu wprowadzono możliwość zakupu na raty. Dobrej klasy skuter będzie kosztował już około od dwóch i pół do trzech tysięcy złotych. Wyglądem różnią się od klasycznych skuterów, ale są za to doskonale dopasowane do wymagań osób niepełnosprawnych.