Elementy wpływające na cenę szamba

Na ceny przydomowych zbiorników na ścieki produkowane przez gospodarstwo domowe, wpływ ma zarówno ich wielkość, ale także jakość materiałów oraz samego wykonania. Aby szambo spełniało swoją funkcję w ciągu długich lat użytkowania, warto poświęcić dodatkowe fundusze na takie, które gwarantować będzie bezpieczeństwo i ekonomię jego użytkowania. Warto więc zapoznać się z informacjami, która pozwolą dobrać zbiornik odpowiedni do indywidualnego zapotrzebowania, a w razie problemów, skontaktować się ze specjalistami.

Cenniki na stronach producentów

szamba betonowe cennikSzukając informacji w internecie o tym, jakie są dostępne na rynku szamba betonowe cennik jest jedną z rzeczy, na którą z pewnością trafimy. Producenci zawierają w nich elementy mające wpływ na ostateczny koszt inwestycji. Przede wszystkim jest to pojemność i wymiary szamba. Wiedzieć należy, że wszystkie te parametry mają wpływ na jedną konkretną rzecz, a mianowicie na ilość zużytych do produkcji materiałów. Ta różnić się będzie w zależności od grubości oraz powierzchni ścianek zbiornika. W przypadku natomiast szamb wielokomorowych będzie jeszcze większa niż normalnie. Ponadto pamiętać trzeba, że szamba wykonuje się ze zbrojonego betonu o specjalnym składzie. Musi on bowiem być odpowiednio nasycony substancjami wodouszczelniającymi. Chronią one glebę przed skażeniem ściekami, ale również samo szambo przed wybiciem za sprawą napływu do wnętrza wód gruntowych. Niektórzy producenci próbują więc oszczędzać, nie tylko stosując zbyt małą grubość ścianek zbiornika, ale również przez nie używanie, lub zbyt małe nasycenie mieszanki substancjami uszczelniającymi. Naraża to klienta na dodatkowe koszta wymiany uszkodzonego po krótkim czasie szamba, a w razie wycieku, na utratę zdrowie oraz koszty nałożonej na niego kary za nielegalne odprowadzanie ścieków do gleby.

Ceny szamb betonowych uwarunkowane są kilkoma podstawowymi elementami. Są to pojemność, wymiary oraz waga zbiornika. One wszystkie wpływają jednak tylko na jeden główny element, a mianowicie na ilość zużytego materiału. To właśnie ona określa cenę takiego szamba, dla nieuczciwych producentów może okazać się także polem do szukania oszczędności. Należy więc znaleźć odpowiednią firmę o sprawdzonej, nieposzlakowanej reputacji.