Istotność akcesoriów łazienkowych

Planując remont lub po prostu urządzanie łazienki, łatwo skupić się na dużych elementach, takich jak zlew, kabina prysznicowa, wanna czy też bidet. Łatwo wtedy zapomnieć, że diabeł tkwi w szczegółach. Poboczne elementy wyposażenia są równie ważne, ponieważ dopełniają całość i znacznie poprawiają funkcjonalność pomieszczenia.

Ergonomiczność uchwytów łazienkowych

reling łazienkowyWśród głównych akcesoriów łazienkowych łatwo wymienić takie elementy jak lustro, kosz na pranie, dywanik, ręczniki, pojemniki na kosmetyki. Większość łazienek ma to wszystko, niektóre jednak eliminują poszczególne części. Jednak żadna łazienka nie może się obyć bez uchwytów na ręczniki. Reling łazienkowy jest niekwestionowanym królem pośród funkcjonalnych elementów. Odpowiednio dobrze dobrany reling może się efektownie odznaczać na tle płytek i być nie tylko niezwykle użyteczny, ale również być estetycznym akcentem łazienkowym. Dodatkowo jego domeną może być nie tylko podtrzymywanie ręczników czy ubrań podczas kąpieli, ale również zapewnia bezpieczeństwo w razie poślizgu. Łazienki zazwyczaj są zarówno na podłodze jak i na ścianach wyłożone płytkami, co w połączeniu z wodą może doprowadzić do występowania niebezpiecznych sytuacji. Ogromne znaczenie ma również to, gdzie umieścimy reling oraz w jaki sposób, w jakiej orientacji. To jedynie przedmiot, którego użycie ogranicza nasza wyobraźnia. Można taki reling na przykład zamontować jako uchwyt pomagający wyjść z basenu lub jako poręcz, zabezpieczająca jakieś miejsce. Opcji jest wiele. Reling łazienkowy może też po prostu pełnić funkcję dekoracyjną, kilka poręczy może być ze sobą połączona w określony sposób, a na nich położona półka.

Jedno jest pewne, reling jest diabelnie użytecznym, ale również niedocenianym elementem łazienkowym, dekoracyjny czy funkcjonalny, od zawsze nam towarzyszył, a my często nie zwracaliśmy nawet na niego uwagi, nie wiedzieliśmy, że ma swoją nazwę. Warto więc zapamiętać jak istotny może okazać się sposób użytkowania akcesoriów łazienkowych.