Jak nauczyłam się fotografii?

Już jako mała dziewczynka zaczęłam interesować się fotografią, a wszystko za sprawą mojego dziadka który pracował właśnie w zawodzie fotografa. Moja pasja rozwijała się z roku na rok, a ja pod jego skrzydłami stawiałam pierwsze kroki mające mnie przybliżyć do mojego zawodu w przyszłości.

Rewelacyjny fotografowie z Bydgoszczy 

fotografia - BydgoszczKiedy na komunię dostałam od dziadka swój pierwszy aparat, byłam naprawdę wniebowzięta. Od maleńkiego uwielbiałam przyglądać się procesowi wywoływania zdjęć i wiedziałam już wtedy, że i ja pragnę tym zajmować się w przyszłości. Mój dziadek uczył mnie podstaw w fotografii oraz tego, jak wywoływać odbitki, ale oczywiście z biegiem lat i wraz z postępem technologicznym czasy się zmieniły, a fotografię analogową zastąpiła jej cyfrowa następczyni. Aparaty zaczęły być coraz bardziej profesjonalne i zaawansowane jednak ja nie zniechęcałam się i dalej uczyłam zawzięcie tego fachu. Po przeprowadzce na studia do większego miasta miałam możliwość uczestniczenia w większej ilości wernisaży i wtedy na jednym z nich moją uwagę przykuła przepiękna i niezwykle oryginalna fotografia – Bydgoszcz jest znacznie większą miejscowością od mojej rodzimej, a zatem byłam pewna, że są tutaj bardzo uzdolnieni fotografowie, ale nie sądziłam, że aż tak bardzo! Właściciel fotografii zauważył wówczas moje ogromne zainteresowanie jego pracą i podszedł się przywitać. Szybko znaleźliśmy wspólny język i po krótkim czasie znajomości zgodził się, abym zaczęła mu towarzyszyć w trakcie sesji zdjęciowych, a tych miał naprawdę bardzo wiele ponieważ cieszył się ogromnym uznaniem. Nic zresztą dziwnego skoro potrafił sprawić, że z pozoru prosty kadr nabierał niesamowitej magii. Często też wyjeżdżaliśmy w jego grupą znajomych w plenery dzięki czemu miałam możliwość zawiązać nowe przyjaźnie wśród osób z którymi łączyła mnie wspólna pasja. 

Nie miałam pojęcia o tym, jak mało wiem o fotografii dopóki nie spotkałam tego artysty i nie miałam tej przyjemności uczenia się pod jego okiem. Byłam i zawsze będę zafascynowana jego dziełami ponieważ doskonale trafiają do mojego poczucia estetyki oraz tego, co w fotografii kocham najbardziej. Dzięki naukom w ciągu roku zrobiłam ogromny postęp i nim się obejrzałam mieliśmy swoją wspólną, a moją pierwszą fotograficzną wystawę!