Jak produkowana jest folia?

Jednym z głównych surowców wykorzystywanym w codziennym życiu jest folia. Swoje zastosowanie, ma nie tylko w każdej dziedzinie przemysłu, ale także w życiu codziennym. Służy między innymi do transportu produktów, ochrony rzeczy przed warunkami atmosferyczny, przechowywaniu żywności. Folie można spotkać w każdym domu i miejscu publicznym.

Maszyny do produkcji folii

maszyna do produkcji foliiFolia jest produktem produkowanym z tworzywa sztucznego, lub metalu nieszlachetnego. Są to między innymi, polietylen, polipropylen, kopolimer, polialkohol, lub fluoropilomery. Folie można wytwarzać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wytłaczanie rękawa z rozdmuchem. Polega to na wtłaczaniu roztopionego tworzywa w szczelinę, w której sprężone powietrze nadaje mu postać rękawa. Drugi sposób to wylewanie. Metoda ta wydaje się prostsza i łatwiejsza. Mianowicie, roztopione tworzywo jest wylewane przez płaską dyszę na schłodzony już wcześniej cylinder. Mimo prostoty drugiej metody, ciężko jest wyprodukować folie samemu w domu. Dlatego produkcja jej zawsze odbywa się w odpowiednich fabrykach do tego przystosowanych. Posiadają one specjalistyczne urządzenia, nowoczesne technologie, przeszkolonych ludzi, oraz środki do wytwarzania folii. Dodatkowo maszyna do produkcji folii, wymaga odpowiednich odciągów i filtrów. Podczas topienia się materiałów sztucznych, lub metali. Do środowiska wydziela się bardzo dużo zanieczyszczeń. Jednak dzięki dzisiejszej technologi, prawu i normą nie jest to duży procent.

Mimo szerokiego zastosowaniu i wielu zalet folii, wiele krajów odchodzi od używania tego surowca. Jej wartość pieniężna nie jest wysoka. Jednak problemem jest trudność rozkładania w środowisku i utylizacją. Powodują one duże zanieczyszczenie środowiska, które ciężko jest wycenić kapitałowo.