Jak skonstuowane są drzwi antywłamaniowe?

W wyborze drzwi warto zwrócić uwagę na ich wykonanie, oraz parametry podane przez producentów. Przed zakupem, należy ustalić, czy mają to być drzwi, otwierane w lewą stronę, czy prawą stronę. Jest to bardzo istotne i może powodować duże komplikacje przy montażu.

Jakie drzwi antywłamaniowe wybrać?

zamki do drzwi chińskichNa rynku, jest bardzo duży wybór różnego rodzaju drzwi, zupełnie inne stosuje się w budynkach typu, blok i kamienice, a inne w drzwiach wejściowych do domów mieszkalnych. W obu przypadkach zabezpieczania są takie same. Podstawowe wyposażenie zapewniają zamki do drzwi chińskich. Jego metoda działania, jest bardzo prosta. Aby otworzyć drzwi, wystarczy włożyć do zamka klucz znajdujący się wraz z całym zestawem. Przekręcenie, spowoduje, że z zamka wysunie się mechanizm blokujący, a otwarcie drzwi poprzez naciśnięcie klamki nie powiedzie się, poprzez blokadę zatrzymaną w futrynie. Dodatkową opcją, jest posiadanie zamka na przekręcenie. Nie jest on wyposażony w klucz. Osoba od wewnętrznej strony mieszkania, czy pomieszczenia może bezpiecznie z niego skorzystać, zaraz po przestawieniu pokrętła w opcję zamknięcia. Zasada ta, wykorzystywana jest w toaletach. W wielu przypadkach drzwi wykonane są, z różnych materiałów, które mają zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo. Powierzchnia drzwi, obita jest blachą aluminiową, a w środku znajduje się, konstrukcja stalowa wypełniona sprasowaną tekturą. Posiada ona bardzo istotne znaczenie wygłuszające. Każde z drzwi sprzedawanych do budynków, typu blok posiadają wizjery. Pozwala to na obserwacje korytarza, bez otwierania drzwi. Soczewka skonstruowana jest w taki sposób, by rozszerzała pole widzenia osoby, znajdującej się wewnątrz mieszkania. Natomiast osoba od zewnętrznej strony, nie ma możliwości, by zajrzeć do środka. Drzwi wykonywane do domów mieszkalnych, natomiast mogą być przeszklone, przez grubą, ale wąską taflę szkła. Często ich walorem artystycznym jest, zrobienie zewnętrznej warstwy w taki sposób, by przedstawiało drewno z dekoracjami frezowanymi. Złudzenie to sprawi wrażenie masywności i wytrzymałości.

Dodatkowymi zabezpieczeniami, stosowanymi do zamknięcia drzwi jest używanie łańcuchów, blokowanych po obu stronach framugi. Zezwala to wtedy na delikatne otwarcie drzwi i kontakt wzrokowy. W drzwiach, gdzie mieszkania nieposiadaną podwórek, znajdują się miejsca wlotowe na listy.