Jak szybko podładować akumulator?

 

Kierowcy w czasie bardzo mroźnej pogody mogą mieć poważone problemy z  uruchomieniem auta. Problemy te związane są z rozładowującym się pod wpływem niskich temperatur akumulatorem. Aby możliwe było odpalenie samochodu konieczne jest szybkie podładowanie akumulatora ponownie.

Zastosowanie prostowników i ich rodzaje

dobry prostownik do akumulatorów żelowychPodczas mroźnych zim bardzo wielu kierowców może mieć bardzo poważone problemy z  uruchomieniem auta. Jest to oczywiście spowodowane przez akumulator w samochodzie, który pod wpływem ekstremalnych temperatur całkowicie się rozładowuje. Na szczęście jednak można łatwo poradzić sobie z tym problemem  – potrzebny będzie jednak do tego dobry prostownik do akumulatorów żelowych. Prostownik to specjalne urządzenie, które służy do szybkiego ponownego naładowania, czy też nabicia akumulatora do pełna, co umożliwi wyruszenie w drogę. Tutaj warto dodać, ze stosowanie prostownika ma sens tylko wtedy, gdy akumulator jest w pełni sprawny. Poszczególne modele prostowników mogą się bardzo mocno między sobą różnić, głównie sposobem działania i ewentualnymi zastosowanymi w nich udogodnieniami. Standardowe prostowniki działają dosyć wolno, ze względu na to że nie wysmagają ich żadne dodatkowe podzespoły. Dlatego też należy pamiętać o samodzielnym odłączaniu prostownika aby nie spowodować przeładownia się akumulatora. Innym rodzajem prostowników są te, które są wyposażone w specjalne mikroprocesory. Dzięki temu, prostownik samodzielnie odcina dopływ prądu, gdy tylko wykryje, że akumulator został w pełni podładowany. Taki rodzaj prostownika z pewnością pozwoli nam na zachowanie dobrej kondycji akumulatora przez dłuższy czas. Tak naprawdę jednak, w przypadku akumulatorów do samochodów osobowych używanie takiego prostownika nie jest konieczne, ze względu na ich stosunkowo mała pojemność. Z pewnością jednak mikroprocesorowe prostowniki znacznie lepiej sprawdzą się w przypadku posiadaczy maszyn rolniczych, budowlanych, czy też innego sprzętu o większych gabarytach i większym zapotrzebowaniu na zasilanie.

Każdy pojazd, nawet ten napędzany silnikiem benzynowym, wymaga zasilania elektrycznością. W tym celu każdy jest wyposażony w akumulator. Może on ulec rozładowaniu na przykład w czasie mroźnych zim, co może uniemożliwić rozruch silnika.