Jaka huśtawka do ogrodu?

 

Podczas aranżacji placu zabaw dla dzieci w ogrodzie, nie możemy zapomnieć o najbardziej popularnym elemencie, jakim jest huśtawka. Każde dziecko uwielbia się na niej bawić i bujać, dlatego stała się ona obowiązkowa, wszędzie tam, gdzie przebywają nasze pociechy. Na jaki rodzaj huśtawki się zdecydować? Tak by była bezpieczna, a zarazem atrakcyjna?

Huśtawka dla dziecka – bocianie gniazdo

huśtawki ptasie gniazdoPrzeglądając oferty huśtawek w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, możemy znaleźć przeróżne ich modele. Jednak w zależności od ilości dzieci, miejsca w ogrodzie czy upodobań, powinniśmy dopasować najbardziej odpowiednią. Znajdziemy modele wykonane z drewna, metalu, ratanu czy plastiku, o różnej liczbie miejsc i szerokiej kolorystyce. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się huśtawki ptasie gniazdo, które przeznaczone są dla dzieci już od trzeciego roku życia. Konstrukcja huśtawki przypomina bocianie gniazdo, jest bardzo trwała, bezpieczna, wygodna oraz zapewnia niesamowity komfort podczas korzystania. Sama konstrukcja ptasiego gniazda może wykonana być z drewna, jak również z metalu, co ważne obie wersje idealnie dopasowują się do każdego otoczenia. Średnica huśtawki ma około jednego metra szerokości, a co ważne dostępna jest również opcja z oparciem przeznaczona dla starszych dzieci. A dla najmłodszych idealna będzie bez oparcia, dzięki czemu dzieci będą mogły się na niej huśtać, wchodząc z każdej strony. Ważne, by zamówienia składać u sprawdzonych producentów na rynku, u których mamy możliwość otrzymania niezbędnych atestów na wybrany model huśtawki. Jej cała konstrukcja, a w tym siedzisko, powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, odpornych na działanie zmiennych czynników atmosferycznych (np. deszcz, wilgoć, promienie słoneczne). Najtańszą huśtawkę znajdziemy w sklepach już za około 200 złotych, której cena będzie proporcjonalnie wzrastać do wybranego przez nas modelu huśtawki oraz jej rodzaju wykonania.

Wyposażenie ogrodu w huśtawkę przypominającą bocianie gniazdo jest świetnym rozwiązaniem, by zapewnić dzieciom interesującą rozrywkę, dużo radości i świetnej zabawy. Szczęście dzieci powinno być najważniejsze dla rodziców. Co ciekawe po sezonie huśtawka tego rodzaju może być przeniesiona do wnętrza domu, dzięki czemu nasze dzieci mogą z niej korzystać przez cały rok.