Jakie świetlówki poleca się do zastosowań domowych?

Wiele osób, szukając wydajnego, a jednocześnie energooszczędnego sposobu na oświetlenie wnętrza w domu czy mieszkaniu, interesuje się świetlówkami LED. Czym charakteryzuje się tego typu źródło światła i czym się kierować przy jego wyborze?

Najlepsze świetlówki do zastosowania domowego

świetlówki led 120cm - cenaPrzyczyn popularności świetlówek LED należy doszukiwać się w coraz większym zapotrzebowaniu na używanie ekonomicznych urządzeń, tak aby obniżyć rachunki za energie elektryczną, przy ciągłym wzroście tych opłat. Jeżeli zależy nam na oszczędności energii, kupmy świetlówki led 120cm – cena których jest wyjątkowo atrakcyjna. Ten rodzaj świetlówek charakteryzuje się naprawdę sporą mocą przy niskim poborze energii. Dodatkowo, ich rozmiar sprawi, że pomieszczenie zostanie odpowiednio doświetlone. Jeżeli chodzi o inne parametry, takie jak wytrzymałość tego źródła światła oraz siła jego rozproszenia, to wszystko zależy od tego, jaki tym świetlówki wybierzemy. Zdecydowanie najtańsze są świetlówki led wykonane ze szkła, dodatkowo ich dostępność jest zdecydowanie największa pośród wszystkich trzech typów świetlówek. Z drugiej jednak strony, ich wymiana będzie konieczna znacznie częściej niż pozostałych rodzajów świetlówek, a to ze względu na to, że szkło dobrze magazynuje ciepło, co doprowadza do szybszego zużywania się diod led ze względu na ich przegrzanie. Dla mniej oszczędnych poleca się świetlówki wykonane z tworzywa PCV. Są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz przegrzanie, dzięki czemu diody led wolniej ulegną zużyciu. Z drugiej jednak strony ich dostępność w sklepach póki co jest ograniczona. Ostatni typ to świetlówki wykonane z aluminium. Materiał ten doskonale odprowadza ciepło, co pozwala znacznie dłużej zachować diody led w dobrym stanie. Mimo największej ceny, ten ty świetlówek może być bezproblemowo używany przez bardzo długi czas bez konieczności wymiany,a ich efektywność świecenia jest większa niż innego typu świetlówek.

Świetlówki stanowią obecnie doskonałą alternatywę dla żarówek LED, oraz innych, bardziej tradycyjnych źródeł światła. Dzięki większym rozmiarom, mogą być używane z powodzeniem nawet w dużych mieszkaniach, a zróżnicowanie rodzajów świetlówek pozwoli zakupić je każdej osobie, bez względu na zasobność portfela.