Kiedy ubiegać się o zwrot akcyzy?

Podatek akcyzowy naliczany jest do ceny oleju napędowego. Prowadząc firmę, świadczącą międzynarodowe usługi transportowe warto zaznajomić się z przysługującym prawem. Przy tankowaniu w Belgii można ubiegać się o zwrot części akcyzy. Ten proces może być problematyczny, zatem warto skorzystać z usług specjalnych firm, które się tym zajmują.

Zwrot akcyzy za tankowanie

błyskawiczny zwrot akcyzy z BelgiiJak powszechnie wiadomo istnieje możliwość zwrotu akcyzy w Belgii. Jeśli tankuje się w tym kraju, to za każde 1000 litrów można odzyskać 76€ . Aby mieć takie prawo należy zarejestrować się w belgijskim Urzędzie Skarbowy i złożyć odpowiednie dokumenty. Taka rejestracja jest darmowa. Aby uzyskać zwrot warunkiem jest posiadanie działalności transportu międzynarodowego, tankowanie minimum 4000 litrów na rok, a masa całkowita pojazdu musi wynosić co najmniej 7,5 tony. Aby ułatwić załatwianie tych formalności powstało wiele firmy, które oferują usługi pomocy w odzyskaniu zwrotu VATu lub właśnie akcyzy. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, ponieważ nie mają oni bariery językowej, świetnie znają się na przepisach i doskonale wiedzą, jakie dokumenty należy złożyć. To bardzo ułatwia sprawę, dlatego warto skorzystać z takich usług jeśli samemu nie zna się dobrze języka lub po prostu nie jest się biegłym w belgijskim prawie. Profesjonaliści dzięki swojemu dużemu doświadczeniu w załatwiania takich spraw gwarantują błyskawiczny zwrot akcyzy z Belgii. Warto pamiętać, że o zwrot akcyzy można ubiegać się w takich krajach jak Belgia, Włochy, Hiszpania, Węgry, Słowenia oraz Rumunia. Z powodu barier językowych i nieznajomości szczegółowo przepisów prawa można popełnić błąd przy składaniu wniosku, co może skutkować brak zwrotu lub bardzo wydłużony czas oczekiwania na zwrot. Wnioski muszą spełniać określone warunki i często konieczne jest skontaktowanie się z organami celnymi, dlatego niezwykle pomocne będzie skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w odzyskiwaniu akcyzy oraz vatu.

Prowadząc firmę transportową, która wykonuje usługi za granicami Polski warto znać obowiązujące prawa. Dzięki temu, można uzyskać zwrot gotówki za tankowanie, korzystanie z parkingów, opłaty drogowe czy posiłki za granicą. Warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy załatwią wszystkie formalności sprawnie i z oczekiwanym efektem.