Kiedy zakupić krem pod oczy?

Wielu osobom używanie kremu pod oczy kojarzy się z nieco starszymi kobietami, które mają już na twarzy pierwsze oznaki starzenia. Jeszcze inni uważają, że używanie kremu pod oczy jest zbędne i wystarczy stosować zwykły krem na całą twarz? Czy to na pewno prawda? I kiedy należy zacząć regularnie stosować krem pod oczy? Na te pytanie postaramy się sobie odpowiedzieć w tekście poniżej.

O działaniu kremów po oczy

krem pod oczy sylvecoJak już wspomniano, niektórzy są zdania, że krem pod oczy powinien być stosowany przez kobiety po trzydziestce lub czterdziestce, wtedy gdy czas pozostawił po sobie już jakieś niekorzystne zmiany. Czy to prawda? Otóż nie. Zasada – „lepiej zapobiegać, niż leczyć” – odnosi się również do pielęgnacji. Czasem jeśli zadziałamy zbyt późno, gdy zmarszczki są już bardzo wyraźne, sam krem może nie wystarczyć, by osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Więc tak naprawdę po delikatny krem pod oczy, na przykład krem pod oczy Sylveco, możemy sięgnąć w okolicach dwudziestego roku życia. Aby natomiast opóźnić nieco proces starzenia, powinniśmy obowiązkowo stosować krem pod oczy od dwudziestego piątego roku życia. Jeśli chodzi natomiast o pytanie, czy powinniśmy stosować osobny krem, czy stosować ten, który nakładamy na całą twarz, odpowiedź brzmi: nie. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i ma zupełnie inną strukturę niż reszta skóry, dlatego też powinniśmy stosować dużo delikatniejszy produkt.

Prawda jest taka, że jeśli mamy skończone dwadzieścia lat i zależy nam na tym, by jak najdłużej zachować zdrowy wygląd skóry, to powinniśmy zakupić już jakiś krem pod oczy, który będzie naszą skórę nawilżał. Nie powinien to być najdroższy krem na świecie o mocnym działaniu przeciwzmaszczkowym, jednak powinniśmy dostarczać skórze dobrych składników odżywczych.