Kredowe farby od Annie Sloan

Chcąc odmalować stare meble warto zainteresować się produktami od Sloan. To kobieta, która stworzyła swoją firmę pod koniec XX wieku. Jej głównym patentem była farba kredowa, która pozwoliła konsumentom na szybkie i samodzielne malowanie mebli drewnianych, a także innych powierzchni nie tylko wykonanych z drewna. Oczywiście, w tym sklepie nie kupimy jedynie farby, ale wszystkie niezbędniki do odmalowywania mebli.

Farba do malowania mebli od Annie Sloan

farby annie sloanNie każdy z nas może pochwalić się dużymi umiejętnościami związanymi z remontowaniem mieszkania oraz renowacją mebli. Dlatego farby Annie Sloan ułatwią nam pracę, a w szczególności przy zmianie koloru mebli. Najpopularniejsze kredowe farby sprawiają, że praca jest szybka i przyjemna, a my możemy stworzyć na nich niepowtarzane efekty. Bardzo często wykorzystuje się je do efektu ombre albo innych zdobień. Dlaczego są tak łatwe w użytkowaniu? Ponieważ nie wymagają od nas szlifowania i bejcowania mebla przed nałożeniem nowej warstwy emalii. Oczywiście, gdy stara powłoka schodzi należy ją zeszlifować, ponieważ nowa warstwa farby nie poprawi wyglądu ani jakości mebla. Malujemy dwukrotnie, a między każdą warstwą czekamy parę godzin na jej przeschnięcie. Warto też pamiętać, iż przed rozpoczęciem pracy musimy dobrze odtłuścić drewno za pomocą łagodnych środków czyszczących oraz poczekać aż wyschnie. Kiedy mebel jest pomalowany i wyschnięty to możemy zacząć woskować powierzchnię. Obecnie firma oferuje kilka kolorów, jednak zawsze ma dostępny przezroczysty wosk, dzięki któremu każde nasze dzieło będzie doskonale zabezpieczone oraz widoczne. Pamiętajmy, że wosk nakładamy za pomocą nie strzępiącej się szmatki, z kolei drugą czystą ściereczką usuwamy nadmiar wosku. Wosk zwykle schnie koło 2 tygodni, ale po jego nałożeniu można normalnie korzystać.

Przy malowaniu mebli bardzo ważny jest dobór produktów. Jak się okazuje bardzo ciekawe są farby kredowe od Annie Sloan, która od paru dekad doskonale prowadzi swoją działalność. Dzięki niej możemy samodzielnie oraz sprawnie odmalować każdy przedmiot i cieszyć się jego nową kolorystyką. Warto też wspomnieć, iż niezbędne do pracy produkty kupimy u niej, gdyż poza farbami w ofercie znajdziemy woski, pędzle, wałki inne elementy do pracy.