Kupno garnituru komunijnego dla chłopca

Zbliżała się Pierwsza Komunia Święta mojego synka. Sprawy kościelne miałam już w większości załatwione. Dzień uroczystości zbliżał się wielkimi krokami, a ja wciąż nie widziałam, jak ubrać moje dziecko do kościoła w tym dniu? Początkowo myślałam o albie, ale później usłyszałam że większość jego kolegów z klasy będzie miało na sobie garnitur komunijny.

Znalazłam wygodny garnitur komunijny dla synka

garnitury komunijne dla chłopcówNie miałam pojęcia gdzie kupić takie ubranie. Na szczęście moja przyjaciółka z pracy poleciła mi sklep, gdzie można było dostać wysokojakościowe garnitury komunijne dla chłopców. Udałam się tam wraz z moim dzieckiem jeszcze tego samego dnia. Faktycznie okazało się, że w tym sklepie można dostać wysokiej jakości garnitury, które świetnie pasują na Pierwszą Komunię Świętą. Udało mi się wybrać taki, który spełnił moje oczekiwania. Przede wszystkim był wygodny dla dziecka, nie krępował mu ruchów i był bardzo dobrze dopasowany. Kupiłam garnitur, który składał się z eleganckich, ciemnych, dżinsowych spodni, białej koszuli, muszki oraz marynarki w tym samym kolorze co spodnie. Marynarka miała długie rękawy, które można było odrobinę podwinąć dla wygody dziecka. Marynarka była wykonana z poliestru i wiskozy, można ją było zapiąć na dwa, duże guziki. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że takie garnitury są bardzo często wybierane przez rodziców dzieci komunijnych.

Muszę przyznać, że faktycznie był to bardzo dobry wybór. Taki garnitur nie był drogi, a poza tym przydał mi się nie tylko w dniu Pierwszej Komunii syna, ale także podczas innych uroczystości kościelnych. Synek wcale tak szybko nie rósł, dlatego jeszcze długo mogłam go ubierać w ten garniturek, kiedy potrzebowałam eleganckiego ubrania dla niego. Chociażby w dniu zakończenia roku szkolnego.