Kupujemy dom pod miastem

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób zamiast kupować mieszkanie w mieście, szuka alternatyw. Jesteśmy już trochę zmęczeni miejskim zgiełkiem i lepszą perspektywą okazuje się mieszkanie gdzieś na obrzeżach, gdzie jest spokojnie i gdzie jesteśmy bliżej natury. Budowa własnego domu jest dość dużym wydatkiem z tego względu, że musimy dodatkowo zakupić działkę. Rozwiązaniem okazują się być domki deweloperskie, które wyrastają jak grzyby po deszczu na peryferiach niemal wszystkich miast.

Duża popularność domów szeregowych

domy szeregowe koszalinJakiś czas temu przeprowadziłam się z mężem do Konina. Postanowiliśmy zakupić tutaj mieszkanie z tego względu, że mąż rozkręca tutaj firmę. Kiedy szukaliśmy idealnego lokum, wpadliśmy na nieco inny pomysł. Znajoma podpowiedziała nam, że często w bardzo konkurencyjnej cenie można zakupić gotowy dom od dewelopera. Nie są to może bardzo duże domy, ale mają dostęp do niedużego ogródka i mieszczą się w spokojnej okolicy. Jak chodzi o domy szeregowe koszalin posiada ich coraz więcej na obrzeżach miasta. Co prawda wyprzedają się ona jak świeże bułeczki, ale nam udało się zakupić jeden z nich. Praktycznie wszystkie domy szeregowe są dość wąskie, ale z racji tego, że posiadają piętro na poddaszu, w środku jest sporo przestrzeni. A właśnie o przestrzeń nam chodziło, bo spodziewamy się dziecka. Okazało się, że ceny domów szeregowych są zbliżone do cen mieszkań. Im dalej takie domy oddalone są od centrów miast, tym ich cena staje się niższa. Nic więc dziwnego, że jest tyle chętnych na tego typu domy. Jest to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla młodych osób, które prowadzą własne firmy lub pracują zdalnie. Deweloperzy mogą cieszyć się sporymi zyskami na domach szeregowych. Buduje się je praktycznie w całej Polsce w miejscach, gdzie do tej pory były pola albo zupełnie pusta przestrzeń. Mieszkania oczywiście również cieszą się dużym zainteresowaniem.

Koszalin nie jest bardzo dużym miastem, jednak i tutaj można zauważyć tendencję do uciekania z miasta w celu zamieszkania gdzieś na jego obrzeżach. Podobnie jak w innych miastach Polski, również w Koszalinie wiele młodych osób woli zamieszkać w domku gdzieś na obrzeżach, niż kupować mieszkanie. Ogromną popularnością cieszą się więc domy szeregowe, których powstaje całe mnóstwo.