Ładne altanki wykonane z drewna

 

Działki rekreacyjne znów zyskują dużą popularność. Coraz więcej osób chce uprawiać rośliny we własnym ogródku. Oprócz dobrze rozplanowanych grządek potrzebne są elementy małej architektury. Dzięki nim będziemy mogli tam wypoczywać i spędzać czas wśród ulubionych roślin długie letnie wieczory. Ich obecność na działce jest niezbędna dla osób lubiących taki wypoczynek.

Zakup altan z drewna na działki

altany z drewnaProjektując nasadzenie w ogrodzie, nie powinniśmy zapominać o elementach małej architektury. To one są praktycznym elementem oraz piękną ozdobą wśród nasadzeń. Wśród najbardziej popularnych są altany z drewna. Możemy kupić je gotowe w sklepie lub zamówić na specjalny wymiar u architekta krajobrazu. Nie potrzebują one pozwolenia na budowę i nie są bardzo drogie. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania. W takiej altance zwykle mieści się kilka osób. Jej niezbędnym wyposażeniem jest stolik oraz ławki, dzięki, którym możemy spędzać tam miłe chwile i jeść posiłki, gdy tylko pogoda nam dopisuje. Nawet jeżeli spadnie deszcz nic nie stoi na przeszkodzie, aby w niej siedzieć. Jest zadaszona, a to sprawia, że siedząc w niej nie będzie nam straszna pogoda. Dodatkowo możemy umieścić w niej wygodne fotele i spędzać czas na czytaniu książki lub spaniu. Boki takiej konstrukcji zwykle są ażurowe. Jeżeli jednak chcemy, aby budowla osłaniała nas przed wiatrem wystarczy na takiej ścianie poprowadzić pnącze. Wybierając odpowiedni gatunek będziemy mieli ścianę zieloną przez cały rok, a latem może zakwitać i zdobić pięknymi i okazałymi kwiatami przez cały letni sezon. Jeżeli nie mamy pewności jaka budowla będzie odpowiednia i gdzie ją umieścić na działce, o pomoc warto zwrócić się do projektanta ogrodów. To on, pomoże umieścić ją w odpowiednim miejscu, dbając o jej odpowiednie wyeksponowanie w ogrodzie. Warto zastanowić się nad jej zakupem i mieć dodatkowy pokój, otoczony zielenią.

Małe budowle w ogrodzie są niezbędne, jeżeli lubimy spędzać w ogrodzie dużo czasu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji możemy do niej zapraszać gości i jeść posiłki. Stanowić ona będzie dodatkowy pokój, w którym nie będzie nam straszna pogoda. Warto pamiętać, że jej wielkość powinna być dostosowana do wielkości działki, aby zachować na niej odpowiednie proporcje i porządek.