Ładny serwis obiadowo kawowy dla czterech osób

 

Eleganckie nakrycie stołu powinno znaleźć się w każdym domu. Estetyka posiłków wpływa pozytywnie na nastrój i poprawia samopoczucie. Podczas spotkania ze znajomymi lub w gronie rodzinnym, warto jadać przy ładnie nakrytym stole. Serwis uniwersalny, służący do podawania deserów, ciasta i jednocześnie obiadów, to świetny wybór dla każdej rodziny.

Ile części mają komplety do obiadu i deserów?

serwis obiadowo kawowyPrzed zakupem kompletu porcelany warto zapoznać się z bogatą ofertą sklepów z galanterią stołową. Uniwersalny serwis obiadowo kawowy to dobry wybór dla rodziny z dziećmi oraz osoby samotnej. Na pięknej, nowoczesnej porcelanie można podawać dosłownie każdy rodzaj posiłku. Mogą to być eleganckie śniadania, obiady z jednego lub dwóch dań, podwieczorki i wieczorne przekąski oraz kolacje. Serwis służący do podawania obiadu i jednocześnie do deserów, ma kilka podstawowych elementów. Jest to duży talerz, średni talerz deserowy i niewielki spodek pod filiżankę do kawy. W skład serwisów o podwójnej funkcji, wchodzi też dzbanek do gorących napojów. W porcelanowym dzbanku można parzyć herbatę lub kawę. Nadaje się też do serwowania soków i chłodzących napojów latem, np. wody z cytryną. W niektórych zestawach można znaleźć półmisek lub duży, okrągły talerz na ciasto. Talerze na zupę mają różną głębokość. Jedne są z obramieniem, tzw. kołnierzem, inne bez. Do tego w skład kompletu kawowo-obiadowego, wchodzi cukierniczka.

Serwisy obiadowe często połączone są z zastawą deserową. Do podawania ciasta i kawy służą niewielkie talerzyki deserowe i spodeczki pod filiżankę. Objętość eleganckich kubeczków do kawy zwykle jest znacznie mniejsza niż klasycznych kubków. Filiżanka do espresso ma 100 mililitrów. W zestawie obiadowo-kawowym znajdziemy duży dzbanek na gorące lub chłodne napoje.