Małe działki przemysłowe idealne pod farmy fotowoltaiczne

 

Jak kupić działkę budowlaną o charakterze przemysłowym i zarabiać na niej duże pieniądze od razu? Jest na to dzisiaj pewien sposób. Każdy może z niego skorzystać, ale trzeba mieć sporo pieniędzy na rozkręcenie inwestycji. Ten sposób to postawienie na takiej działce farmy fotowoltaicznej. Samą działkę można nabyć w bardzo dobrej cenie. Trzeba tylko szukać działek położonych przy ruchliwych drogach lub autostradach. Można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ile kosztuje mała działka przemysłowa przy autostradzie?

małe działki przemysłowe w bydgoszczyCeny działek położonych przy ruchliwych trasach i autostradach są bardzo atrakcyjne. Wynika to oczywiście z tego, że w tych miejscach jest strasznie głośno. Najczęściej jest też tak, że do takiej działki nie można doprowadzić żadnego zjazdu czy wjazdu z autostrady. Ale jest to idealna opcja na inwestycję w samodzielnie zarabiającą farmę fotowoltaiczną. Robienie prądu ze słońca i sprzedawanie go do elektrowni to czysty biznes na wiele długich lat. Na całkiem sensowną fabrykę prądu wystarczy działka o wielkości połowy hektara. To całkiem niewiele jeśli chodzi o działki przemysłowe. Takie małe działki przemysłowe w Bydgoszczy można kupić w wielu ciekawych miejscach. A do farmy fotowoltaicznej potrzebne jest tylko odpowiednie nasłonecznienie. A jak wyglądają ceny takich działek? Przy autostradzie lub ruchliwej drodze ekspresowej za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. To są ceny, które można określić jako niewiarygodnie niskie. Bo takiej działki nikt sobie nie kupi, żeby postawić na niej swoją firmę czy magazyny. Ale można taką działkę wykorzystać i stworzyć na niej fabrykę, w której samoczynnie będzie się produkował prąd. A dzisiaj produkcja prądu na odsprzedaż do elektrowni jest takim biznesowym perpetum mobile. Farma fotowoltaiczna zarabia na siebie samodzielnie.

Niewielkie działki przemysłowe można kupić wszędzie, ale najmniej zapłaci się za nie gdy są położone przy ruchliwej autostradzie. Im głośniej tym taniej. A do postawienia sobie na działce fabryki produkującej prąd nie potrzebna jest cicha okolica. Potrzebne jest tylko światło słoneczne. Dlatego taka działka nie może być tylko niczym zasłonięta. Na takiej działce można też postawić wielkie konstrukcje reklamowe i umieszczać na nich billboardy.