Markizy tarasowe – skuteczna ochrona przed słońcem

Coraz wyższe temperatury na termometrze sprawiają, że chętniej wychodzimy na świeże powietrze. Niektórzy uwielbiają spędzać popołudnia w miejskim parku, inni w zaciszu tarasu. W przypadku tych drugich elementem, którego nie może zabraknąć podczas słonecznego dnia jest markiza. Czym właściwie ona jest i jakie funkcje spełnia na naszym tarasie?

Gdzie szukać markiz tarasowych?

markizy tarasowe poznańGłównym zadaniem markizy jest ochrona powierzchni przed zbyt silnymi promieniami słońca. Każdy z nas lubi ciepłe promienie na karku. Wszyscy jednak nienawidzimy, kiedy słońce piecze naszą skórę. Przesłona stanowiąca markizę pozwoli zapanować nad promieniami słońca, które padają na nasz taras. Występują one w bardzo szerokiej palecie barw przez co możemy stworzyć dodatkową ozdobę naszego domu. Z pewnością goście zaproszeni na popołudniowego grilla docenią cień jaki daje im markiza. Decydując się na jej zakup możemy napotkać kilka modeli. Najpopularniejszym z pewnością jest markiza w kasecie, która chroni materiał przed zabrudzeniami oraz porywistymi wiatrami czy silnymi opadami deszczów. Jej kolor możemy dopasować do elewacji, dzięki czemu będzie stanowić spójną całość. Kaseta montowana jest bezpośrednio na ścianie budynku. W okresie silnego nasłonecznienia wystarczy ją rozłożyć by uchronić się przed mocnymi promieniami. Jeżeli chodzi o markizy tarasowe poznań oferuje wielu renomowanych producentów. Posiadają oni w swojej ofercie zarówno markizy w kasecie, jak i w półkasecie, bez kasety, a także markizy boczne.

Ciekawi Cię czym jest markiza boczna? Ona również zwijana jest do kasety. Jednak montowana jest do ściany w pozycji pionowej. Materiał w tym przypadku napięty jest pomiędzy dwoma ścianami. To co wyróżnia ją od pozostałych modeli to ochrona nie tylko przed słońcem, ale również wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.