Modele anatomiczne do celów edukacyjnych

 

Prowadząc lekcje biologii w najmłodszych klasach ważne jest, aby młodych uczniów odpowiednio zachęcić do nauki i uczestnictwa w zajęciach. Są to jeszcze dzieci, które trzeba odpowiednio stymulować i zachęcać do nauki i przekazywać im ją w sposób dla nich jasny i konkretny, tak abym jako nauczyciel została zrozumiana, a treść przekazu ciekawa dla nich. 

Z jakich modeli anatomicznych warto korzystać?

doskonałe szkolne modele anatomiczneUcząc biologii wiem, że ważna jest nie tylko wiedza zawarta w książkach, ale także znajomość tych rzeczy w praktyce i poznanie ich w rzeczywistości. Jednym z ważniejszych tematów jest poznanie anatomii człowieka. Dlatego warto mieć na szkolnym zapleczu doskonałe szkolne modele anatomiczne, odpowiednie dla wieku w jakim są dzieci które uczymy. Dzięki nim poznają one rewelacyjnie anatomię człowieka, są w stanie wyobrazić sobie gdzie znajdują się w ich ciałach narządy wewnętrze, takie jak serce, żołądek, wątroba, a także mogą dzieci takim modelom anatomicznym zobaczyć jak one wyglądają i poznać ich strukturę. Dzięki takim modelom i poznaniu wyglądu i umieszczenia w naszym ciele narządów wewnętrznych dzieci zdecydowanie łatwiej zapamiętują ich funkcje, zadania jakie wykonują w naszym ciele, przez co nauka jest zdecydowanie przyjemniejsza i łatwiej wiedza jest przyswajalna. Warto korzystać z modeli anatomicznych, które doskonale odwzorowują prawdziwy wygląd narządów wewnętrznych, a także są wyciągane z modelu, tak aby każdy narząd można było obejrzeć dokładnie z każdej strony. Już samo składanie później takiego modelu anatomicznego jest ogromną porcją wiedzy dla dzieci i praktyki, gdzie znajdują się dane organy. Warto posiadać kilka takich doskonałych szkolnych modeli anatomicznych gdyż można wówczas stworzyć ciekawe zajęcia w mniejszych grupach, tak aby każdy z uczniów mógł dołączyć się osobiście do pracy.

Pracując w szkole wiem jak trudny jest zawód nauczyciela. Biologia jest nauką bardzo ciekawą, jednak dzieciom trzeba ją w odpowiedni sposób przekazać i zainteresować. Warto zatem posiadać w swoim zapleczu kilka modeli anatomicznych do nauki wewnętrznych i zewnętrznych części ciała. Jest to bardzo ciekawa forma poznawania własnego ciała przez doświadczenia i dotyk, łatwiej uczniowie wówczas są w stanie wyobrazić sobie jak wygląda nasze ciało wewnątrz, a co za tym idzie nauka jest łatwiejsza.