Monitorowanie pacjenta — przyszłość opieki zdrowotnej

 

W jaki sposób pracownicy służby zdrowia mogą zapewnić stałą i wysokiej jakości opiekę zdalnym pacjentom? W jaki sposób pacjenci zapewniają sobie profesjonalne wsparcie bez konieczności poświęcania czasu i wysiłku na wizyty w szpitalu? Cóż, odpowiedź leży w zdalnym monitorowaniu pacjenta, które polega na monitorowaniu stanu zdrowia pacjenta bez jego fizycznej obecności.

Jak wygląda monitorowanie pacjenta?

zaawansowany monitor pacjentaIntegracja technologii komunikacyjnych w opiece nad pacjentem zapewniła profesjonalistom rewolucyjne rozwiązanie umożliwiające zdalne świadczenie najwyższej jakości opieki medycznej. Konsumenckie urządzenia zdrowotne, takie jak zaawansowany monitor pacjenta, testery poziomu cukru we krwi i monitory EKG, ułatwiły zdalne udostępnianie informacji o pacjencie. Obecnie lekarze mogą monitorować stan zdrowia pacjentów za pomocą bezpiecznej strony internetowej, na której informacje są udostępniane przez przenośny nadajnik, który działa jako wsparcie między urządzeniem a lekarzem. Ostatnio producenci wszczepialnych urządzeń medycznych, takich jak rozruszniki serca, zintegrowali łączność w swoich produktach. Mogą być one kwestionowane ręcznie przez osobę trzecią w celu wykonania testów, które w przeciwnym razie wymagałyby podania przez lekarza. Testy te przeprowadzają zdalne kontrole konserwacji urządzeń, skuteczne i wygodne. Ponadto urządzenia te mają możliwość przesyłania statystyk, takich jak arytmie, co może pomóc w zapobieganiu sytuacjom awaryjnym. Taka technologia zapewnia cenne wsparcie świadczeniodawcom opieki zdrowotnej, zwłaszcza w zapewnianiu pomocy pacjentom, którzy wymagają regularnego monitorowania. Cały segment pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia, takie jak zastoinowa niewydolność serca, nadciśnienie i cukrzyca, skorzysta ze zdalnego monitorowania pacjenta z wygodą opieki bez spędzania czasu w klinikach. Innym trendem, który coraz częściej przyjmuje się w sektorze opieki zdrowotnej, jest korzystanie z modeli e-ICU.

Modele te umożliwiają lekarzom specjalizującym się w odległych lokalizacjach monitorowanie pacjentów za pomocą kamer dwukierunkowych, szybkiego Internetu i powiązanych urządzeń. Monitorowanie pacjenta pomaga przenieść opiekę zdrowotną do ciągle zmieniającego się środowiska, w którym dane osobowe są wspomagane przez dane z podłączonych urządzeń.