Musiałam wykonać opryski na kleszcze

W zeszłym roku zakupiłam sobie działkę rekreacyjną na przedmieściach miasta. W tym roku wreszcie postanowiłam z niej skorzystać i spędzić na niej urlop. Problem w tym, że w tym roku bardzo przestrzegano przed wysypem kleszczy. Moja działka była mocno zadrzewiona i trawiasta. Wiedziałam, że to idealne pole do popisu dla tych insektów. Zdecydowałam się przed urlopem dokonać oprysków na kleszcze na mojej działce, żeby mieć pewność, że jestem bezpieczna.

Kupiłam środek do oprysków na kleszcze 

oprysk na kleszczeDowiedziałam się, że oprysk na kleszcze jest często stosowanym środek na unicestwienie tych insektów. Opryski są bardzo skuteczne w walce z nimi, jednakże należy dobrać odpowiedni środek do walki z nimi. Przede wszystkim musi być to środek o działaniu długotrwałym, którego zapach osadza się na liściach i utrzymuje przez dłuższy czas. Doradziła mi tak pani w sklepie ogrodniczym, gdzie kupowałam preparat do oprysków na kleszcze. Zakupiłam tani, ale skuteczny preparat do rozcieńczania w wodzie. Przed użyciem zapoznałam się z jego instrukcją obsługi. Dowiedziałam się, że opryskując rośliny przed kleszczami należy pamiętać o miejscach, gdzie najczęściej znajdują się ich gniazda. Takimi miejscami są wewnętrzne strony liści oraz głębokie, zacienione trawy. Preparat mimo iż jest bardzo silnym i skutecznym środkiem biobójczym, nie jest szkodliwy dla człowieka. Jego opary nie wydzielają drażniącego i chemicznego zapachu i bardzo szybko roznoszą się w powietrzu. Opryski tym środkiem na kleszcze mogą być stosowane również w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to środek o działaniu długotrwałym i opryski wystarczy powtarzać raz w miesiącu. Stosując się do wszystkich zaleceń dokonałam oprysku na kleszcze na mojej działce. Jak się już wkrótce okazało takie opryski to był bardzo dobry wybór. Przez całe lato nie miałam żadnych problemów z kleszczami.

Ani ja, ani mój pies nie przynieśliśmy po urlopie kleszcza do domu. A wiem od sąsiadów, że oni nie mieli tyle szczęścia. Przygotowanie preparatu było bardzo proste, a opryski dokonywało się bardzo szybko i sprawnie. Szczególnie kolejne dawki, które miały tylko utrwalić preparat na liściach i trawach. Byłam bardzo zadowolona z tak skutecznych i silnych, a przy tym bezpiecznych oprysków tych insektów.