Na czym polega mezoterapia?

Każda kobieta boi się pierwszych objawów starości, kiedy włosy zaczynają pokrywać się szarością, a na twarzy pojawiają się zmarszczki w okolicach oczu i ust. Z problemem siwiejących włosów z powodzeniem poradzi sobie farba, jednak oznaki starzenia się na twarzy są bardzo trudne do ukrycia. Niestety na stosowanie nawilżających, odmładzających kremów może być za późno, ale z pomocą przychodzi nam mezoterapia.

Mezoterapia na pierwsze objawy starzenia

mezoterapia w łodziMezoterapia o niechirurgiczny zabieg polegający na dostarczeniu odpowiednich substancji bezpośrednio do wnętrza skóry. Najczęściej korzysta się z aktywnych preparatów, takich jak kwas hialuronowy, kofeina, witaminy, sole mineralne, aminokwasy, glutation czy krzemionka organiczna. Do wyboru mamy kilka rodzajów mezoterapii – pierwszą z nich jest terapia przy użyciu fal radiowych, to wspaniały sposób na nawilżenie skóry. Mezoterapia igłowa jest już bardziej inwazyjnym zabiegiem, ponieważ substancje wstrzykuje się do wnętrza skóry – jest to opcja zdecydowanie droższa, a także bolesna. Po terapii w miejscach nakłuć mogą także pojawić się siniaki i zaczerwienienia, jednak jest to skuteczniejszy i trwalszy sposób na walkę ze zmarszczkami. Po takiej kuracji skóra jest napięta, odżywiona i nawilżona – to najszybszy sposób na odmłodzenie twarzy. Mezoterapia w Łodzi to także odpowiedni sposób na pozbycie się blizn potrądzikowych i cellulitu, które często psują samopoczucie zdecydowanie bardziej niż kilka zmarszczek. Zabieg z użyciem mikroigieł jest też wykorzystywany do problemów z przerzedzeniem włosów lub łysieniem – wówczas do skóry głowy wstrzykuje się substancje pobudzające cebulki włosa do pracy, a tym samym szybszy wzrost włosów i poprawę ich kondycji. Niestety, nie każdy może poddać się zabiegowi mezoterapii, szczególnie tej z użyciem igieł – taka terapia jest przeciwwskazana osobą z cukrzycą, oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Powinny uważać także osoby ze skłonnością do blizn i zwłóknień, a także ludzie przyjmujący leki, które mogą powodować rozrzedzenie krwi. Warto również sprawdzić, czy we wstrzykiwanym koktajlu nie ma substancji, na którą jesteśmy uczuleni – wówczas skutki mogą być opłakane. Nie ma mowy o zabiegu mezoterapii, kiedy na skórze występują infekcje skórne, stany zapalne lub opryszczka.

Mezoterapia to świetny pomysł na walkę z oznakami starzenia, bliznami, a nawet z łysieniem. Należy jednak zwracać uwagę na przeciwwskazania, ponieważ zabieg może się dla nas bardzo źle skończyć. Lepiej dokładnie sprawdzić skład wstrzykiwanego preparatu, a przede wszystkim wybrać się do specjalisty.