Najlepsze podstawówki w Łodzi

Kiedy nie miałem dzieci nie mogłem wyjść z podziwu nad moimi znajomymi, którzy wertowali ofert i chodzili na dni otwarte w szkołach podstawowych, do których chcieli zapisać swoje dzieci. Było to dla mnie całkowicie abstrakcyjne zachowanie, ponieważ ja wychowywałem się w niewielkiej wiosce na wschodzie Polski i nie miałem możliwości wyboru szkoły. Co więcej, dzieci z kilku okolicznych wiosek uczyły się w jedynej szkole w okolicy, więc już od pierwszej klasy podstawówki dojeżdżałem do szkoły autobusem.

Polecane szkoły podstawowe w Łodzi

polecana szkoła podstawowa w łodziZdanie na temat wybierania szkół dla dzieci zmieniłem dopiero, kiedy urodziło mi się moje pierwsze dziecko i sam stanąłem przed koniecznością wyboru placówki, do której zapisany zostanie mój synek. Okazało się, że w Łodzi nie tylko nie ma takich problemów, z jakimi zmagali się moi rodzice, natomiast jest wprost przeciwnie. Ilość szkół, zarówno publicznych jak i prywatnych, do których można zapisać dziecko przyprawiał mnie o niemały ból głowy. Moja uwagę zwróciła szczególnie polecana szkoła podstawowa w Łodzi, gdzie stawiano na języki obce i sport, co patrząc na pierwsze kilka lat życia mojego syna powinno stanowić dla w jego przypadku idealne połączenie. Ponieważ jednak była to placówka prywatna, to duże wątpliwości do tego rozwiązania mieli przede wszystkim moi rodzice, dla który konieczność płacenia czesnego ze naukę w podstawówce była niemal fanaberią. Zmienili zdanie dopiero, kiedy sami przekonali się od swoich znajomych, z jakimi problemami muszą zmagać się dzisiejsi rodzice, a jak niektóre problematyczne kwestie są rozwiązywane w polecanej nam podstawówce, gdzie dzieci mogą w komfortowych warunkach odrobić po lekcjach pracę domową i kiedy rodzice odbierają je ze szkoły mają już czas wolny, dzięki czemu zarówno dzieciaki, jak i rodzice mają więcej czasu na pielęgnowanie relacji rodzinnych.

Wybierając podstawówkę dla swojego dziecka trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy przede wszystkim przeanalizować kwestie logistyczne związane z zawiezieniem i odbiorem dzieci ze szkoły, ale także poziom nauczania, liczbę zajęć dodatkowych oraz godziny, w jakich odbywają się lekcje. Warto też zapytać o zdanie same dzieci, ponieważ może być tak, że najlepiej będą czuły się w tej szkole, do której pójdą ich znajomi z przedszkola lub podwórka.