Najnowocześniejsza sztanga do ćwiczeń fizycznych

W salonach sportowych i siłowniach niedawno pojawiły się bardzo nietypowe sztangi, które pozwalają nie tylko na regulację obciążenia, ale również szerokości gryfu. Dzięki temu, owe sztangi mogą być wykorzystywane również jako hantle, i przydają się zwłaszcza wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na bardzo rozbudowane wyposażenie siłowni.

Najnowocześniejsze sztangi od HMS

sztanga hmsSztangi tego typu są coraz częściej wprowadzane do inwentarzy siłowni i prywatnych sal treningowych, przede wszystkim z racji ich wielozadaniowości i wszechstronności. Jedną z najbardziej rekomendowanych jest sztanga HMS, przeznaczona zarówno dla prywatnych entuzjastów wysiłku fizycznego, jak i dla komercyjnych siłowni. Jest od razu rozpoznawalna, przede wszystkim z racji gryfu, zbudowanego z segmentów, które mogą być zdemontowane lub założone, by wydłużyć czy skrócić jego długość. Dzięki temu, sztanga może być przystosowana do każdego rodzaju ćwiczeń, a w razie potrzeby może być wykorzystana jako hantel. Gryf jest pokryty powłoką z tworzywa sztucznego, i jest bardzo wygodny. Profilowanie, natomiast, jest o wiele bardziej anatomiczne, i pomimo iż zapewnia doskonały chwyt dłoni, nie wywołuje dyskomfortu i nie męczy dłoni. Możliwość regulacji szerokości gryfu nie jest jedyną zaletą owych sztang, gdyż mają one również segmenty zakrzywione, dzięki którym zwykła sztanga może być przystosowana do ćwiczeń akrobatycznych czy specjalistycznych.

Jest to pierwsza sztanga pozwalająca na tak szerokie zastosowanie, dlatego też od czasu wprowadzenia do sprzedaży cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W sklepie producenta można natomiast wyposażyć się w najróżniejsze akcesoria do sztangi, od segmentów o różnym poziomie zakrzywienia, po odważniki dopasowane właśnie do takiej sztangi.