Najważniejsze funkcjonalności programów do faktur

Gdy otwiera się swoją własną firmę to od razu staje się przed koniecznością podjęcia kilku ważnych decyzji. Począwszy od sposobu rozliczania się z podatku przez wybór księgowej a na wyborze oprogramowania do faktur kończąc. Wcześniej trzeba jeszcze wymyślić nazwę swojej firmy i oczywiście mieć pomysł na to na czym będziemy zarabiać. Wbrew pozorom jedną z ważniejszych decyzji jest wybór programu, w którym będziemy wystawiać klientom faktury. Oto jakie taki program powinien mieć funkcjonalności.

Programy fakturowe to nie tylko wystawianie faktur

polecane oprogramowanie do fakturJeśli chcemy kupić program, w którym będziemy prowadzić dokumentację swojej sprzedaży to powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie taki program zaoferuje nam funkcjonalności. Podstawą, o której nie trzeba chyba nawet pisać to wystawianie faktur i rachunków. Taką funkcję ma każdy program, bo jak sama nazwa wskazuje do tego właśnie takie programy służą. Decydując się na polecane oprogramowanie do faktur można być pewnym, że znajdziemy w nim dodatkowe funkcjonalności. Nowoczesny program powinien działać całkowicie online, a więc powinniśmy mieć dostęp do wystawionych dokumentów z każdego miejsca na świecie. Najlepiej jeśli taki program będzie dostępny również w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Wiadomo, że dzięki temu można będzie jeszcze łatwiej i szybciej wystawiać kontrahentom faktury. Ważną funkcją jest też możliwość stworzenia szaty graficznej faktury, żeby klienci mogli otrzymać ją na papierze firmowym. Równie ważna jak samo wystawianie faktur sprzedażowych jest też możliwość wprowadzania swoich faktur kosztowych. Dzięki temu możemy wszystkie swoje dokumenty księgowe trzymać w jednym miejscu, czyli na serwerze firmy, która program do faktur stworzyła. A najlepsze programy umożliwiają stworzenie odrębnego logowania dla księgowej, która może wszystko podglądać w czasie rzeczywistym.

Możliwość nadania księgowej dostępu do swojego programu do faktur jest ogromnym ułatwieniem, bo księgowa w każdej chwili może zerknąć w nasze dokumenty finansowe. Jeśli natomiast nie chcemy nadawać nikomu dostępu do naszego programu fakturowego to dobrze by było mieć możliwość wysłania wszystkich swoich dokumentów do księgowej za pomocą jednego kliknięcia. Każda dodatkowa funkcjonalność poza wystawianiem faktur ułatwia prowadzenie własnej firmy.