Niecodzienny zabieg – nieinwazyjna trichoskopia

Trychologia to jak do tej pory nieznany kierunek medycyny. Połączenie dermatologii z szeroko rozumianą kosmetologią zajmuje się zarówno badaniem skóry głowy, jak i dogłębną oraz szczegółową analizą budowy włosów, a przede wszystkim przyczyn ich złej kondycji.

Bezinwazyjne badanie trichoskopowe

nieinwazyjna trichoskopiaKliniki włosów to popularne miejsca wśród osób borykającymi się z przewlekłymi problemami skóry głowy i fatalnej kondycji włosów. Udają się tam nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, których dręczy łupież, nieprzyjemna suchość skóry głowy czy nadmierny jej łojotok, a w najgorszym wypadku, łysienie. Zgłaszają się oni do lekarzy trychologów, którzy będąc specjalistami od takich schorzeń wykonują serie badań, diagnozują i dobierają odpowiednią, indywidualną kurację. Jednym z kluczowych pomiarów jest nieinwazyjna trichoskopia. Jest to wysoce nowoczesne badanie komputerowe, które przy pomocy dermatoskopu pozwala dogłębnie ocenić kondycję skóry głowy i postawić diagnozę, która później okazuje się kluczem do wyeliminowania wszelkich problemów. Oglądając skórę pod „kosmetycznym” mikroskopem robi się serię zdjęć, a fotografie poddawane analizie laboratoryjnej są bardzo pomocne przy późniejszym obieraniu właściwego kierunku leczenia. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby poddać się temu badaniu, może je zrobić każdy, niezależnie od wieku, płci, a nawet problemu – czasem zgłaszają się ludzie, którzy wolą zapobiegać niż leczyć. Dodatkowym, ale ważnym atutem jest to, że zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, nie podrażnia skóry oraz nie pozostawia na niej żadnych śladów. Jest to więc badanie, które wymaga od Nas tylko niewielkiego wkładu pieniężnego (nie należy ono do bardzo drogich) oraz trzydniowego odstawienia szamponu i odżywki. Warunkiem koniecznym do przystąpienia do tego rodzaju zabiegu jest trzydniowe przygotowanie, podczas którego nie należy myć głowy – chcemy bowiem, aby otrzymane wyniki były adekwatne co do stanu naszego zdrowia, należy się więc wstrzymać przed nadmierną higieną. Nie ma natomiast żadnych wytycznych jakich należy trzymać się po wykonaniu zabiegu, możemy wrócić do domu, ze spokojem umyć włosy i uzbroić się w cierpliwość, na dokładną analizę i wyniki trzeba poczekać nawet do trzydziestu dni.

Trchoskopia to badanie, które pomogło już tysiącom ludzi, którzy nie mogąc patrzeć na swoje odbicie lustrzane i liche włosy, postanowili sięgnąć porady specjalistów. Wyniki badania to zwykle odpowiedź na uciążliwe problemy, klucz do postawienia odpowiedniej diagnozy oraz wszczęcie najlepszej kuracji, która tchnie w nasze włosy nowe życie.