Nowoczesna dezynfekcja miejsca pracy

Pracownicy biurowi nie wyrażali zgody na zmianę trybu pracy, a z racji iż chcieliśmy zachować jak największą wydajność i skuteczność pracy w firmie, postanowiliśmy wprowadzić cykliczną dezynfekcję miejsc pracy podczas przerw pracowniczych. Dzięki temu, nie było potrzeby przechodzenia w zdalny tryb pracy, a wszelkie zaburzenia normalnego działania biura były minimalne.

Profesjonalne odkażanie przestrzeni roboczej

skuteczna dezynfekcja biur w warszawieWiększość biur, które działały mimo obecnych obostrzeń angażuje zwykle usługi firm sanitarnych, które w określonych godzinach przeprowadzają odkażanie biur i stanowisk pracy. Zazwyczaj jest ono przeprowadzane za pomocą rozpylania substancji bakteriobójczych w celu oczyszczenia pomieszczeń z mikroorganizmów, aczkolwiek mimo skuteczności, takie czynności mogą bardzo negatywnie wpłynąć na tryb pracy, uniemożliwiając pracownikom wykonywanie zadań do czasu wywietrzenia rozpylonych preparatów. Bardzo skuteczna dezynfekcja biur w Warszawie jest natomiast przeprowadzana przez firmę, używającą naświetlaczy ultrafioletowych zamiast dość szkodliwych preparatów chemicznych do oczyszczania pomieszczeń. Podczas wykonywania takiej dezynfekcji, wnętrze pomieszczenia jest wystawiane na działanie silnego światła ultrafioletowego, całkowicie eliminującego wszelkie mikroorganizmy, często o wiele skuteczniej niż rozpylenie preparatów bakteriobójczych. Dezynfekcja ultrafioletowa jest również zdecydowanie krótsza, gdyż oczyszczenie jednego pomieszczenia zajmuje nie więcej niż kilka minut, i nie wymaga wywietrzenia czy usunięcia pozostałości po chemikaliach. Biuro może być więc używane natychmiast po jego odkażeniu, a zadania wykonywane przez firmę sanitarną nie wpływają w żaden sposób na pracę załogi biura. W ten sam sposób może być również oczyszczana przestrzeń socjalna biur.

Dezynfekcja użytkowych pomieszczeń pracowniczych zazwyczaj wykonywana jest po rozpoczęciu pracy biura, w godzinach gdy owe pomieszczenia nie są używane. Firma sanitarna która przeprowadza dezynfekcję w naszym budynku obecnie działa w stałym trybie, codziennie przeprowadzając wymagane czynności odkażania pomieszczeń. Dzięki skuteczności procesu dezynfekcji, pracownicy mogą bez obaw kontynuować pracę na stanowiskach i wykonywać zadania bez zbędnych utrudnień.