Nowoczesne nośniki danych do systemów monitorowania

Najnowsze systemy monitorowania wizyjnego, zapewniające najwyższą jakość obrazu były coraz częściej wybierane ponad starszymi wersjami, obecnie uznawanymi za zbyt niedokładne, by mogły być narzędziem do zabezpieczania obiektów. Nowoczesne systemy wymagały jednak równie dobrych części składowych, zwłaszcza nośników danych. Dotychczasowo stosowane dyski do rejestratorów okazywały się bowiem zbyt powolne, jak na szybkości wymiany danych w systemach wysokiej rozdzielczości.

Dyski twarde od renomowanych producentów

markowe dyski do rejestratorówNowe nośniki danych, które niedawno pojawiły się w sprzedaży, pochodziły od jednego z najbardziej polecanych producentów podzespołów komputerowych, przeznaczonych przede wszystkim do gamingu. Jako markowe dyski do rejestratorów, zostały one niemal od razu zauważone przez użytkowników i przetestowane bardzo ekstensywnie. Jak na sprzęt od sprawdzonej firmy o świetnej reputacji, dyski okazały się o wiele lepszą alternatywą od tańszych odpowiedników o gorszych osiągach. Jedna seria dysków do rejestratorów, wzorowana na nośnikach gamingowych z bardzo popularnej serii, będących w sprzedaży ponad dwadzieścia lat, zyskała duże zainteresowanie już od chwili pojawienia się na rynku. W przeciwieństwie do konkurencyjnego sprzętu, dyski te nie były zaprojektowane by szczególnie wyróżniać się na tylko jednym polu. Zamiast tego, posiadały one bardzo wysokie parametry we wszystkich aspektach działania, przez co ich praca była o wiele szybsza i wydajniejsza od nawet najbardziej polecanych nośników danych. Z racji zastosowania owego nośnika do systemów monitorowania wizyjnego, było to znacznie lepsze rozwiązanie techniczne, gdyż wysokiej jakości podzespoły nie były ograniczane przez elementy o niskiej jakości, pogarszające wydajność pracy dysku.

Pojemności owych nośników zostały dopasowane do potrzeb systemów monitorowania o wysokiej rozdzielczości, choć pozostawały ciągle w przedziale obsługiwanym przez większość programów sterujących i systemów operacyjnych, niejednokrotnie nie współpracujących ze zbyt dużymi nośnikami o niestandardowym formacie danych. W porównaniu do konkurencyjnych dysków twardych, były one również utrzymywane w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu używane były również w monitoringach o słabszych jakościach.