Nowoczesne paralizatory osobiste

Paralizatory były bardzo skutecznym narzędziem do samoobrony, więc wielu profesjonalnych pracowników bezpieczeństwa i ochroniarzy preferowało posiadanie takowych, zarówno w trakcie pracy na imprezach masowych czy obiektach wymagających ochrony fizycznej. Nie każdy model paralizatora był jednak odpowiedni do pracy, a wiele modeli uznawanych było za zwyczajnie niewygodne i nieporęczne, dlatego też profesjonaliści wybierali zwykle sprzęt najlepszy i najbardziej rekomendowany.

Wygodny paralizator dla profesjonalistów

dyskretny paralizatorJednym z takich paralizatorów był model z dość długo funkcjonującej serii, przeznaczonej dla wszystkich użytkowników potrzebujących wygodnego narzędzia do samoobrony. Najczęściej polecanym narzędziem był dyskretny paralizator o bardzo kompaktowych wymiarach, mogący być swobodnie przenoszony w dowolnej kieszeni, lub dedykowanej kaburze dodawanej do zestawu z urządzeniem. Od większości pozostałych modeli paralizatorów owe urządzenie odróżniało się przede wszystkim rozmiarami. Paralizator nie był większy niż szerokość dłoni, a dzięki bardzo dobrze zaprojektowanej obudowie był również wygodny i ergonomiczny. Okładziny, które umieszczone były po bokach obudowy, zapobiegały możliwości przesuwania się urządzenia w trakcie wykonywania obezwładnienia, a tym samym minimalizowały prawdopodobieństwo porażenia samego użytkownika. Niewielkie wymiary nie oznaczały jednak mniejszej pojemności baterii, gdyż zamiast typowego banku pamięci, paralizator posiadał nowoczesną półprzewodnikową baterię, znacznie pojemniejszą niż starego typu modele, umożliwiającą do trzydziestu aplikacji paralizatora z pełną mocą. Jak większość nowoczesnych narzędzi do samoobrony, również ten model posiadał możliwość regulacji napięcia.

Dzięki tej możliwości, użytkownicy mogli dopasować napięcie do konkretnej sytuacji, zwłaszcza przez zmniejszenie napięcia paralizatora do bezpiecznego poziomu podczas wykonywania większości obezwładnień na interwencjach. Mimo oczywiście wyższej ceny w porównaniu do bardziej tradycyjnych modeli, owy paralizator był coraz częściej wybierany przez specjalistów, którzy cenili bardziej nowoczesność i bezpieczeństwo ponad ceną. Możliwość ograniczenia napięcia umożliwiała również używanie owego urządzenia przez użytkowników cywilnych.