Odkurzanie centralne czyli jak posprzątać duży dom

Posiadanie dużego domu, szczególnie z ogrodem, ma bezsprzecznie wiele zalet. Dużo przestrzeni dla domowników i ewentualnych gości, miejsce do odpoczynku wśród zieleni czy własny garaż z pewnością rekompensują drobną niedogodność jaką jest sprzątanie tak dużej powierzchni.

Centralne odkurzacze doskonałym rozwiązaniem dla domów

centralny odkurzaczSprzątanie jest czymś co robimy zwykle z niechęcią, przymuszeni przez okoliczności. Niestety małe i duże mieszkania czy domy brudzą się dokładnie tak samo. Jednak sprzątanie ich w zależności od powierzchni może zająć dwie godziny i nie stanowić większego problemu lub cały dzień i kosztować nas mnóstwo pracy i siły. Częściowym rozwiązaniem tego problemu, szczególnie w dużych, kilkupiętrowych domach, może być centralny odkurzacz, który odpowiednio zaprojektowany znacznie podwyższy komfort sprzątania. Konieczność przenoszenia klasycznego odkurzacza między piętrami nie tylko utrudnia pracę przy większym sprzątaniu ale również uniemożliwia szybkie usuwanie bieżących zabrudzeń. Umieszczone na każdej kondygnacji gniazda ssące, do których podłączany jest wąż umożliwiający sprzątanie danego pomieszczenia na piętrze. W zależności od ilości i wielkość pokoi, gniazda ssące są umieszczane tak, żeby bez problemu można było odkurzyć wszystkie pomieszczenia. Sam odkurzacz powinien być umiejscowiony w jak najniższej części budynku, w piwnicy lub garażu, na wysokości mniej więcej 1,5 m tak, żeby łatwo było go opróżniać.

Komfort funkcjonowania w domu z odkurzaczem centralnym jest niewątpliwie wysoki. Jednak należy pamiętać, że przydatność tego rodzaju sprzętu zależy od dobrego projektu, który uwzględni indywidualne potrzeby naszego domu. Taki projekt może dla nas wykonać – często gratis – firma zajmująca się montażem takich odkurzaczy.