Oprawy świetlne montowane natynkowo

Rozwój technologiczny w dziedzinie elektroniki doprowadził do pojawienia się nowych rozwiązań, które obecnie są wykorzystywane praktycznie w każdym sektorze. Dotyczy to w szczególności źródeł światła i ogólnie oświetlenia. Pojawienie się diod elektroluminescencyjnych sprawiło, że obecnie praktycznie wszystkie nowopowstające oprawy świetlne bazują właśnie na nich. Diody te bowiem posiadają bardzo dużą sprawność co pozwala znacznie ograniczyć pobór prądu przy zachowaniu takiego samego strumienia świetlnego.

Lampy z LED-owym źródłem światła

natynkowa lampa ledOprócz tego elementy te są niezwykle trwałe co umożliwia ich wykorzystanie nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin. Co więcej dzięki wysokiej sprawności nie nagrzewają się za bardzo co umożliwia hermetyzację opraw oraz ich wykorzystanie chociażby w przemyśle, gdzie panują trudne warunki otoczenia. Oprawy świetlne bazujące na diodach led są powszechnie wykorzystywane zarówno w obiektach prywatnych jak i również wcześniej wspomnianym przemyśle czy instytucjach publicznych. Ich zastosowanie pozwala znacznie obniżyć pobór energii. Co więcej oprawy te mogą być łatwo sterowane dzięki czemu można na przykład obniżyć jasność ich świecenia w zależności od tego ile światła dociera z zewnątrz. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest natynkowa lampa led, która może przybierać różne kształty oraz kolory. Jej zastosowanie umożliwia osiągnięcie odpowiedniego natężenia oświetlenia co z kolei zapewnia dobry komfort osób przebywających w obiekcie. Warto wspomnieć, że oprócz wcześniej wspomnianych zalet tego rodzaju źródeł światła podczas wyboru warto również wziąć pod uwagę ich parametry techniczne takie jak chociażby temperatura barwowa świecenia czy współczynnik oddawania barw.

W zależności od miejsca instalacji oraz przeznaczenia możliwy jest bowiem wybór światła o wyższej temperaturze barwowej co sprawia, że światło jest bardziej zimne i zbliżone do bieli. W przypadku mniejszej temperatury światło jest bardziej żółte. Jak widać obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi o zapewnienie wymaganego poziomu natężenia światła są oprawy bazujące na diodach elektroluminescencyjnych montowane natynkowo. Są one stosowane nie tylko w obiektach prywatnych lecz również w przemyśle czy na ścianach instytucji publicznych.