Orzechy brazylijskie i ich zalety

Coraz więcej Polaków zaczyna poważnie myśleć na temat swojego zdrowia, przede wszystkim o wpływie jedzenia, które spożywamy na nasze zdrowie. Wiele czynników wpływa na to, w jakim stanie jesteśmy, zarówno fizycznym, jak i psychicznym,  lecz nie ma wątpienia, iż dieta jest jednym z nich. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę, dlatego stara się wprowadzać zdrowe składniki do swojej diety. Jednymi z takich składników są między innymi orzechy brazylijskie, jarmuż i inne warzywa.

Więcej o orzechach brazylijskich w diecie

orzechy brazylijskie cenaWszyscy z nas już zdajemy sobie sprawę, że zdrowa dieta nie tylko pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała, lecz również pozwala czuć się dobrze i pozbawia nas problemów trawiennych. Oczywiście zdrowa dieta ma również wiele innych zalet, między innymi lepsze samopoczucie czy możliwość pozbycia się lub zapobieżenia wielu niebezpiecznym chorobom, takich jak nadciśnienie czy wiele chorób serca. Dobra dieta i odpowiednia dawka ruchu są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Obecnie wskazuje się kilka składników i elementów, oprócz oczywiście warzyw i owoców, które są prawdziwymi bombami witaminowymi. Jednymi z nich są orzechy. Wiele osób mówi, że zwierają one dużą ilość tłuszczy, jednak pamiętajmy, że są to zdrowe tłuszcze, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie. Zdrowe tłuszcze i kwasy, szczególnie kwasy omega 3 i 6, dostępne w orzechach, pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu, zwłaszcza pamięci. Jeśli chodzi o orzechy brazylijskie cena opakowania, mniej więcej pół kilogramowego to cena około trzydziestu złotych. Zaleca się jednak spożywanie jednego orzecha brazylijskiego dziennie. Jest on w stanie zapewnić nam dzienne zapotrzebowanie na selen. Ten rodzaj orzechów jest najbogatszym źródłem tego cennego pierwiastka.

Na szczęście coraz więcej osób dba o zróżnicowaną dietę i obecność w niej pełnowartościowych posiłków. Coraz częściej sięgamy po różne super składniki odżywcze, tak zwane superfoods, które pełne są różnych, dobrych dla naszego organizmu składników. Jednymi z nich są właśnie orzechy brazylijskie, które podobnie jak inne orzechy mają pozytywne działanie na pracę naszego mózgu. Powinny spożywać je na przykład dzieci, by mogły przyjmować wiedzę.