Osuszacze na budowie i nie tylko

Wysoka wilgotność powietrza może pojawić się w domu w najmniej spodziewanym momencie, jednak jeśli jej skutki zaczynają być widoczne, oznacza to, że mamy poważny problem z wilgocią. Niestety taki stan stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, mieszkanie w zawilgoconym mieszkaniu to narażanie się na choroby układu oddechowego, alergie, a nawet astmę. Przyczyn wilgoci może być wiele, dlatego pierwszym krokiem do pozbycia się problemu jest znalezienie i wyeliminowanie jego powodu.

Zastosowanie osuszaczy powietrza

osuszacz budowlany w atrakcyjniej cenieZbyt wysoka wilgotność powietrza pojawia się zawsze przy okazji remontów. Mokre ściany, tynki i posadzki potrzebują trochę czasu, aby całkowicie pozbyć się wilgoci. W takiej sytuacji konieczna jest sprawna wentylacja. Wysuszenie ścian i podłóg po remoncie jest bardzo ważne, jeśli nie chcemy zmagać się z wykwitami grzybowymi w przyszłości. Problem pomoże rozwiązać osuszacz budowlany w atrakcyjniej cenie. Urządzenie to znacznie przyspieszy pozbycie się wilgoci podczas remontu. Takie osuszacze skonstruowane są tak, aby poradzić sobie na placu budowy, gdzie nierzadko panują trudne warunki. Osuszacz budowlany w atrakcyjniej cenie powinien być wyposażony w skuteczny i prosty w czyszczeniu filtr, który pozwoli na pracę urządzenia w warunkach dużego zapylenia. Sprzęt ten powinien charakteryzować się przede wszystkim dużą wydajnością (nawet 100 litrów na dobę) oraz mobilnością, na którą pozwolą wygodne w użytku koła. Równie ważna jest solidna, odporna na uszkodzenia stalowa obudowa. Trochę inaczej skonstruowany jest osuszacz do użytku domowego. Takie urządzenie ma dużo mniejszą wydajność (kilka litrów na dobę), jednak dla ustabilizowania poziomu wilgotności powietrza w domu w zupełności wystarczy. Warto przyjrzeć się bliżej pojemności urządzenia. Im mniejszy zbiornik na wodę, tym częściej trzeba będzie go opróżniać. Jeśli wybieramy osuszacz, który ma pracować w domu na stałe, warto wziąć pod uwagę głośność pracy urządzenia. Im mniej hałasu generuje, tym mniej zauważalna będzie jego praca. Nie bez znaczenia jest oczywiście estetyczna obudowa, dopasowana do stylu, w jakim urządzone są wnętrza.

Specjalnym rodzaje osuszaczy są osuszacze profesjonalne oraz przemysłowe. Te pierwsze to modele o dużej wydajności, przeznaczone do pracy w magazynach, warsztatach, halach czy pralniach. Można powiedzieć, że są to wszystkie osuszacze o dużej wydajności, nie posiadające specjalnej, wytrzymałej obudowy do celów budowlanych. Osuszacze przemysłowe natomiast to modele wykonywane na specjalne zamówienie inwestora, przystosowane do pracy na konkretnej linii produkcyjnej.