Oświetlenie sufitu sali

 

Otworzenie sali na wynajem nie jest łatwą sprawą. Osoby wybierające miejsce, w którym zorganizowane zostanie ich wesele, potrafią być wybredne. Co może sprawić, że ta jedna zapadnie im w pamięć? Może dynamiczne podświetlenie sufitu zrobi na nich duże wrażenie.

Efektowne podświetlenie sufitu

sufit podświetlanyPrzyjęło się, że sala weselna oświetlana jest przez zatrudnionych muzyków. Od niedawna jednak zobaczyć można nową tendencję wśród właścicieli pomieszczeń. Rozwiązaniem coraz częściej stosowanym w branży jest sufit podświetlany. Istnieje kilka typów tego typu konstrukcji. Pierwszy z nich to wykonanie częściowego podwieszenia w wybranym kształcie. Nie może ono zajmować jednak dużej powierzchni, gdyż efekt nie będzie satysfakcjonujący. Następnie przy krawędziach podwieszenia zamontować należy wybrane lampy. Obecnie najczęściej stosowanymi są ledowe z funkcją RGB, gdyż możliwa jest płynna zmiana kolorów światła przez nie generowanego. Kolejny sposób to zamontowanie listew świetlnych w miejscu styku ścian z sufitem. Niestety sposób ten jest mało atrakcyjny wizualnie. Droższym, ale też bardzo efektownym sposobem, jest natomiast podświetlany sufit napinany. Efekt równomiernie przenikającego przez folię światła potrafi zrobić duże wrażenie. W tym przypadku również zamontować można światła RGB, a dodatkowo wybrać interesujący motyw wizualny, który na folię sufitową zostanie nadrukowany.

Myśląc o projekcie sali weselnej, warto zaplanować nie tylko kolor ścian, ale i rodzaj oświetlenia. Dobrze dobrane zrobi wrażenie na parze i gościach, a oprócz tego wykreuje niezapomnianą atmosferę. Wykorzystanie do tego lamp rgb zapewni też szczególną dynamikę światła, a sam sufit może stać się jedną, wielką świecącą powierzchnią nad stołami gości i parkietem.