Pakowanie na wakacje – balsamy opalające

Lato w pełni, więc wiele z nas zapewne planuje słoneczne wakacje. Jednak zanim wyjedziemy w podróż życia warto pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej przed pakowaniem zrobić listę rzeczy, które musimy zabrać i pakując je do walizki zaznaczać ich obecność na naszej liście, będziemy mieć wtedy pewność, że niczego nie zapomnieliśmy. Paszport i inne dokumenty, stroje kąpielowe i balsamy opalające powinny zająć jedne pierwszych miejsc na liście rzeczy do zabrania. Bez nich nie ma co się ruszać na wakacje marzeń.

Zalety balsamów opalających

balsamy opalająceKtóż podczas lata nie marzy o pięknej, złotej opaleniźnie? Pewnie tylko Ci uczuleni na Słońce, chociaż pewnie i oni chcieliby wyglądać świetnie. Na wakacjach, które niezależnie od tego gdzie spędzimy, na piaszczystej plaży czy w górach, jesteśmy w stanie się dobrze opalić i cieszyć tą opalenizną przez długie miesiące. Jednak podstawą są balsamy opalające. One sprawią, że opalenizna będzie równa, i przede wszystkim, unikniemy czerwonego koloru skóry, który zwykle pojawia się dzień po opalaniu i utrzymuje przez kilka następnych. Dzięki regularnemu stosowaniu takich balsamów, także jeszcze przed wakacjami, by przygotować skórę, osiągniemy dużo lepsze efekty, niż w przypadku pomijania tego etapu. Jakie inne zalety posiadają balsamy opalające? Obecnie wiele mówi się na temat szkodliwego wpływu Słońca na skórę. Zbyt duża dawka przyjmowanych przez skórę promieni UV nie tylko prowadzi do szybszego starzenia się skóry, nazywanego fotostarzeniem, lecz także zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry. Stosowanie odpowiednich balsamów opalających przyśpieszy tworzenie się naturalnej opalenizny, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się złotą skórą spędzając dużo mniej czasu na Słońcu. Czas ten możemy poświęcić na inne rozrywki nie narażając tym samym niepotrzebnie swojego zdrowia.

Wiele mówi się na temat smarowania takimi produktami twarzy, czy powinniśmy to robić? Istnieją bezpieczne balsamy opalające, które po sprawnym wtarciu w skórę nie pozostawią nieestetycznych smug czy plam. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić. Jeśli chcemy uzyskać ładny efekt, musi być on możliwie jak najbardziej naturalny. W sytuacji, gdy na twarzy mamy pieprzyki lub piegi, opalenizna znacząco je podkreśli, także zastanówmy się czy zależy nam na takim efekcie.