Pełne smaku truskawki

Kiedy nadchodzi druga połowa maja, a zaraz potem czerwiec, w sklepach pojawiają się pierwsze polskie truskawki. Jest to moment, na który czeka zdecydowana większość konsumentów, którzy przepadają za tymi owocami. Chociaż przez cały rok mamy dostęp do truskawek sprowadzanych zza granicy, truskawki uprawiane w Polsce cieszą się zdecydowanie większą popularnością, ponieważ według konsumentów są smaczniejsze i bardziej aromatyczne.

Różne odmiany polskich truskawek

truskawki polskieJeśli chodzi o zakupy polskich truskawek, powinniśmy pamiętać, że na rynku – gdy tylko nadchodzi sezon na truskawki – będziemy mieć do czynienia z różnymi odmianami tych produktów. Truskawki polskie, które znajdziemy w sprzedaży na targowiskach czy też w sklepach, mogą różnić się między sobą wielkością, smakiem, a często również i kolorem. Niektóre odmiany dojrzewają zdecydowanie szybciej niż inne, dzięki temu mamy możliwość cieszenia się pierwszymi truskawkami już w maju. Niektóre odmiany charakteryzują się zdecydowanie większą odpornością na psucie, dzięki czemu możemy bez problemu zjeść je na drugi dzień od zakupu, nie obawiając się, że truskawki będą zgniłe. Oczywiście, wśród odmian truskawek znajdziemy te, które są nieco słodsze niż inne, ale możemy dokonać zakupu także truskawek nieco bardziej deserowych, o wytrawnym smaku. Dzięki różnorodności odmian truskawek możemy zawsze zakupić takie owoce, które w największym stopniu będą pasowały do naszych potrzeb. Niezależnie od tego, czy poszukujemy truskawek, by przygotować ciasto, koktajl, czy też chcemy zjeść świeże owoce, zawsze w sprzedaży znajdziemy odpowiedź na nasze potrzeby. Rzecz jasna powinniśmy mieć świadomość tego, że różne odmiany, ze względu na ich popularność, mogą charakteryzować się różnymi cenami, co sprawia, że niektóre truskawki będą tańsze, inne zaś będą droższe.

Truskawki są owocami o dość krótkim terminie przydatności do spożycia, w związku z czym sprzedawcy muszą dbać o to, by czas od zerwania truskawek do momentu dostarczenia ich do klienta był możliwie jak najkrótszy. Tego typu konieczność sprawia, że cena tych produktów może być też odpowiednio wyższa, ze względu na potrzebę zaangażowania odpowiednio dużej grupy osób do zebrania truskawek w krótkim czasie i dostarczenia ich do klientów.