Poszukiwania dobrych farb do szkła

W dzieciństwie chodziłam do szkoły artystycznej. Chociaż później zmieniłam zawód i nigdy nie kontynuowałam rozwijania talentów plastycznych, wiele osób wśród znajomych i rodziny wciąż podziwia mój talent i kiedy pytam co chcieliby dostać na prezent, zawsze zamawiają jakąś moją pracę. Tak było też ostatnio z przyjaciółką, która niedługo ma urodziny. Ponieważ jest ona zafascynowana witrażami postanowiłam, że namaluję dla niej obraz na szkle. Pozostała kwestia kupienia materiałów. 

Kupno rekomendowanych farb do szkła 

rekomendowane farby do szkłaPonieważ dawno nie malowałam nic na szkle nie miałam pojęcia jakie farby będą odpowiednie. W ostatnich czasach na rynku dominuje kilka firm. Aby uzyskać fachową wiedzę na ten temat udałam się do sklepu z przyborami artystycznymi. Na miejscu zapytałam miłej ekspedientki o rekomendowane farby do szkła. Od razu zaprowadziła mnie na odpowiedni dział i zaczęła rekomendować jedną z firm. Firma ta miała szeroką gamę kolorów do wyboru. Dodatkowo wszystkie kolory farb występowały zarówno w wersji do konturów jak i do malowania kształtów. Bardzo mnie to ucieszyło, bo pamiętam że kiedy chodziłam do szkoły miałam z tym duży problem. Farby do konturowania nie pasowały do farb wypełniających. Sprzedawczyni zapewniała mnie, że farby tej firmy są najwyższej jakości. Są gęste i wydajne i wydajne, a przede wszystkim nie rozmazują się na szkle. Szczególnie ważna była dla mnie gęstość, ponieważ miałam zamiar malować wazon. Gdyby farby zaczęły spływać po szkle nie wyglądałoby to zbyt estetycznie i znacznie utrudniło pracę. Farby są wykonywane na bazie białego spirytusu, dzięki temu po wyschnięciu stają się przejrzyste, a kolory żywe i atrakcyjne. Sprawdziłam również czas wyschnięcia. Z doświadczenia wiedziałam, że im szybciej schnie farba tym jest lepszej jakości. Farby tej firmy schły około trzech godzin, a ostateczny efekt uzyskiwało się już po 12 godzinach.

Byłam bardzo zadowolona z przedstawionej mi oferty farb. Postanowiłam od razu zakupić cały komplet farb do szkła. W domu od razu zabrałam się do pracy. Rzeczywiście były to farby wysokiej jakości. Wydajne, a do tego bardzo łatwo rozprowadzające się po chropowatej powierzchni szkła. Po całkowitym wyschnięciu efekt był bardzo ładny. Muszę tylko uczulić przyjaciółkę na to, aby nie próbowała czyścić wazonu w wodzie.