Poszukiwania foteli do mojej kawiarni

Jestem właścicielką małej, domowej kawiarenki. Ostatnio postanowiłam wyremontować mój lokal i zmienić trochę wystrój. Miałam nadzieję, że taka zmiana przyciągnie do mojego lokalu nowych klientów. Do tej pory wystrój mojej kawiarni przypominał raczej tani bar szybkiej obsługi. Wszystko dlatego, że gdy otwierałam kawiarnię nie miałam za dużo pieniędzy. Teraz jednak trochę się już dorobiłam i mogłam zainwestować w wygodne fotele i eleganckie stoliki dla gości.

Jakie fotele najlepsze do kawiarni?

proste fotele kawiarnianeMimo iż chciałam odświeżyć wygląd kawiarni nie chciałam za bardzo przesadzać, ponieważ moja kawiarnia znana było jako domowa i tania. Zależało mi na tym, aby znaleźć jakieś proste fotele kawiarniane. Udałam się do pobliskiego sklepu meblowego, żeby zobaczyć co jest w tej chwili na topie. Zauważyłam, że teraz modny jest styl retro. Bardzo spodobały mi się fotele z eleganckiej skóry. Były bardzo solidne, miały drewniane nóżki. Wysokie oparcie i ozdobne boczki miały dwie duże zalety. Po pierwsze w takich fotelach można się było wygodnie rozsiąść, żeby w spokoju wypić kawę czy zjeść ciastko. Po drugie lekko odgradzały one od otoczenia dzięki czemu można było zachować atmosferę intymności przy stoliku. Kolejną ich zaletą była tapicerka. Ekologiczna skóra jest materiałem, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jest to niezwykle ważne w przypadku kawiarni. Taki materiał nie wchłania płynów, także w przypadku gdyby gość coś wylał, kelnerzy nie będą mieli problemu ze sprzątaniem czy wybawianiem plan. Fotele były bardzo proste, ale za tym stylowe i eleganckie. Stanowiły bardzo dobre wyposażenie wnętrza w takim lokalu jak kawiarnia. Postanowiłam zakupić je w komplecie ze stolikami w podobnym kolorze. Udało mi się tak zagospodarować wnętrze, tak że w pomieszczeniu znalazło się kilka stolików czteroosobowych, ale większość była dwuosobowa. 

Zakupione przeze mnie fotele były bardzo lekkie i praktyczne. Bez trudu, po zamknięciu kawiarni można je było założyć na stolik, tak aby zmyć podłogę. Nie były również trudne w utrzymaniu czystości. Jednak najważniejsze, że spodobały się gościom, którzy bardzo chwalili ich wygodę. W ciągu pierwszego miesiąca po remoncie kawiarni usłyszałam od gości wiele pozytywnych komentarzy na ich temat. Byłam bardzo zadowolona z nowych mebli.