Praktyczny wózek do roweru

Większość rodziców decyduje się na zakup tradycyjnego wózka dla swojego dziecka, bo chcą z niego korzystać tylko w mieście, jeżdżąc po alejkach i chodnikach. Jeżeli natomiast jesteśmy aktywnymi rodzicami i chcemy pokazywać dziecku świat z różnych perspektyw, to lepiej kupić model biegowy, lub po prostu wielofunkcyjną przyczepkę rowerową.

Zastosowanie wózków rowerowych

wózek do roweruWiększość spacerówek posiada cztery koła, pojemną torbę pod siedziskiem, dużą rozkładaną budkę i zestaw akcesoriów dla maluszka i rodzica. Są to dość ciężkie modele, które dobrze się sprawdzają na spacerach. Jednak nie są jedynymi wózkami, które się do tego nadają. Wózek do roweru jest świetną alternatywą dla popularnej spacerówki, która cenowo wygląda identycznie. Z takim wózkiem możemy możemy biegać, spacerować, albo jeździć na rowerze z dzieckiem. Posiada lekką, aluminiową konstrukcję z system rozkładania i składania jedną ręką. Dwa tylne koła są na stałe zamontowane, a przednie obrotowe, może być demontowane i zamieniane na dyszel rowerowy. Zapięcie wózka do roweru jest banalnie proste i możemy to zrobić w każdej chwili. Przednie koło może być odkręcane, albo jedynie podnoszone. Klasyczne wózki spacerowe posiadają niewiele miejsca i są przeznaczone na jedno dziecko, chyba, że jest to specjalny model dla bliźniaków. Fotele, w których siedzą dzieci, mają zamontowane pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, które utrzymują dziecko we właściwej pozycji. Dodatkowo posiada on funkcję regulacji, przez co maluch może się przespać w trakcie wycieczki w pozycji leżącej. Dzieci mają w środku sporo miejsca na nóżki i swoje zabawki. Poszycie wózka stanowi odporna na rozdarcia tkanina wodoodporna. Po bokach wózek posiada spore otwory okienne, które w trakcie jazdy dostarczają dużo światła i maluch może podziwiać widoki bez wychylania się z wózka.

Wózki rowerowe posiadają tak opracowaną konstrukcję, że nadają się do biegania, ponieważ mają obniżony środek ciężkości. Możemy je kupić w dobrych sklepach rowerowych, lub bezpośrednio na stronach producentów. Nowy wózek kosztuje około dwóch tysięcy złotych i jest w pełni wyposażony we wszystkie niezbędne elementy. Używane wózki bez problemu znajdziemy na portalach aukcyjnych za połowę ceny rynkowej, a więc kupując je zaoszczędzimy sporo pieniędzy.