Projekt wnętrza idealnego mieszkania

Nowy dom to zawsze duży wydatek, ale ja całymi latami zbierałam pieniądze, by wszystko było w nim idealne. Chodziło o miejsce – wiedziałam, że to musi być w ścisłych okolicach Krakowa – o przestań, jaką dom ma zajmować, ale też oczywiście – o jego wnętrze. Tyle, że jeśli chodzi o dekorowanie, meblowanie, przystosowywanie wnętrza do potrzeb – te wszystkie rzeczy dla mnie wydawały się po prostu nieosiągalne, jakbym miała wykonać tytaniczną pracę. Dlatego postanowiłam zlecić ją komuś innemu. 

Profesjonalny projekt i dekoracja wnętrza 

dekoracja i architektura wnętrz - krakówIstotne jest, by zaznaczyć, że to naprawdę mnóstwo pracy. Nie chodzi tylko o jakieś tam dobranie mebli – lepsze lub gorsze, wybrać może każdy. Chodzi o stworzenie przestrzeni wygodnej, komfortowej i jak najbardziej efektywnie zagospodarowanej, a także zagospodarowanej w taki sposób, by użytkownik był z niej zadowolony i czuł się w niej bezpiecznie, ale także, po prostu, jak w domu, w którym zna każdy kąt. Jeśli liczy się dekoracja i architektura wnętrz – kraków ma do zaproponowania wielu profesjonalistów, którzy chętnie się tym zajmą. Ja jednak szukałam kogoś, kto będzie w stanie odpowiedzieć konkretnie na moje potrzeby. A może nie tylko będzie w stanie, ale właśnie w stylach podobnych do mojego gustu czuł się najlepiej. Bo chociaż projektanci wnętrz to profesjonaliści i byliby w stanie dopasować się zapewne do każdego klienta, jeśli są dobrzy w tym, co robią, to jednak wybranie kogoś, komu bliski jest ten sam smak i gust, wydaje się czasem lepszym wyborem niż nawet najlepszy na świecie projektant. Liczyłam na kogoś, kto będzie mnie rozumiał, ale także na kogoś, kto nie będzie tylko podążał za moimi wskazówkami. Tak naprawdę nie chciałam o tym za wiele myśleć, wolałam przedstawić jedynie swoją ogólną wizję. Chciałam kogoś, kto będzie na tyle wizjonerski, by także samemu przejąć inicjatywę i zaproponować mi kilka lepszych wyjść z sytuacji. 

Oczywiście, chwilę to zajęło, ale ostatecznie udało mi się znaleźć projektanta, z którym zgraliśmy się idealnie. Czuliśmy podobny klimat i nie czułam się dziwnie ani niekomfortowo kiedy mówiłam mu, że to ma być dom po pierwsze dla mnie – dla jednej osoby i tak chce mieć go zaprojektowanego. To ważne, by znaleźć profesjonalistę, dobrego w swoim fachu, ale także takiego, który czuje podobnie.