Proste lustro w mieszkaniu

W współczesnych aranżacjach wnętrz prostota miesza się z klasyczną elegancją. Raczej odeszliśmy od bardzo surowych wnętrz, stawiając w domach przede wszystkim na przytulny i swojski klimat. Nie rezygnujemy przy tym z prostoty i minimalizmu. Szczególnie młode osoby preferują takie rozwiązania. Minimalizm przydaje się przede wszystkim w niedużych mieszkaniach, które trzeba zawsze umiejętnie urządzić tak, żeby je optycznie powiększyć.

Wybieramy lustro do mieszkania

niewielkie lustra fazowane na wymiarUrządzając mieszkania zwracamy uwagę na wiele aspektów, z czego jednym z nich jest wygoda funkcjonowania w danej przestrzeni. Praktyczne rzeczy, które umieszczamy w naszych domach, muszą być jednak do siebie odpowiednio dopasowane pod kątem wizualnym. Warto trzymać się jednego stylu. Jak chodzi o pewne bardzo przydatne w domu przedmioty, bez których większość z nas nie wyobraża sobie życia, to na pewno można do nich zaliczyć lustra. Lustro umieszcza się nie tylko w łazience, ale też w strategicznym miejscu, w którym będzie można się szybko przejrzeć przed wyjściem z domu. Kiedyś, jak chodzi o duże lustra, królowały głównie lustra w obramowaniach, które wisiały zazwyczaj w przedpokoju. Na dzień dzisiejszy w korytarzach nadal można spotkać lustra, lecz coraz rzadziej mają one obramowanie. Przez Internet zamówić można niewielkie lustra fazowane na wymiar, które zostaną nam dostarczone prosto do domu. Fazowane lustra to takie które mają odpowiednio zeszlifowane krawędzie. Krawędzie te szlifuje się przede wszystkim, żeby zabezpieczyć nas przed ewentualnym skaleczeniem, ale też przy okazji, żeby dodać lustrom atrakcyjnego wyglądu. Zeszlifowane krawędzie stają się często swojego rodzaju pryzmatem, które rozczepia światło na tęczowe barwy. Fazowane lustra prezentują się bardzo lekko i elegancko zarazem. Można je śmiało zawiesić na ścianie lub umieścić na dużej szafie w sypialni.

Wybierając lustra do swoich domów czy mieszkań, coraz więcej osób kieruje się przede wszystkim minimalizmem. Powoli na dalszy plan schodzą lustra oprawione w różnego rodzaju ramy, a na czoło wysuwają się lustra fazowane, które zawiesza się bez żadnego obramowania. Mają one elegancko frezowane krawędzie, które sprawiają, że lustro odpowiednio się prezentuje w przedpokoju, sypialni czy też w garderobie.