Przedsiębiorcy korzystają z mycia suchym lodem

Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają innowacyjne czyszczenie drogich maszyn przemysłowych. Czyszczenie to polega na usuwaniu osadów przemysłowych przy użyciu strumienia sprężonego powietrza, w którym znajdują się granulki i kryształki lodu. Ten sposób czyszczenia jest bardzo skuteczny i jednocześnie konserwuje sprzęt, chroniąc go przed korozją. Nadto, czyszczenie można przeprowadzać rzadziej niż tradycyjne mycie, a jego ceny są bardzo przystępne.

Przedsiębiorcy stawiają na innowacyjne piaskowanie lodem

mycie suchym lodem - cena usługiJeśli chodzi o mycie suchym lodem – cena usługi jest rozsądna i stosunkowo tania. Może jedno czyszczenie kosztuje drożej niż czyszczenie wodą i detergentami. Niemniej, mycie suchym lodem wystarcza na dłuższy okres czasu. Możemy je przeprowadzać jedynie raz lub dwa razu w ciągu roku. Jest ono bardzo skuteczne i mało inwazyjne. Czyszczonych maszyn nie trzeba rozkręcać, gdyż suchy lód dotrze nawet do tych elementów konstrukcji, które są bardzo głęboko umieszczone w maszynach i często rzadko widać je gołym okiem. Mycie suchym lodem jest delikatniejsze niż tradycyjne piaskowanie, gdyż nie porysuje delikatnych metalowych i stalowych elementów. Mycie suchym lodem jest stosowane do czyszczenia tych maszyn, które nie mogą być czyszczone w sposób tradycyjny przy pomocy wody i detergentów, Z tego też powodu mycie lodem stosowane jest nawet do czyszczenia i konserwowania urządzeń wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, które muszą być sterylnie czyste. Lód nie pozostawia smug ani zacieków, które mogą prowadzić do szybszej korozji naszych urządzeń przemysłowych. Efekt czyszczenia lodem widać praktycznie gołym okiem, gdyż pod wpływem silnego ciśnienia powietrza z granulkami lodu na naszych oczach osady przemysłowe odrywają się od czyszczonych powierzchni i odpadają. Lód usunie nawet zastygły smar, czy porozlewane lakiery i zaschnięte farby. Po czyszczeniu nie musimy wycierać żadnych elementów. Tak dokładne mycie może być przeprowadzone jedynie raz lub dwa w roku. Wszystko zależy od tego, ile osadów przemysłowych pozostaje na urządzeniach produkcyjnych. 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż innowacyjne i mało inwazyjne cieszy się coraz większym zainteresowaniem Ceny piaskowania suchym lodem są bardzo przystępne. Mycie jest bardzo skuteczne, gdyż strumień z granulkami lodu dociera nawet do niewidocznych elementów maszyn przemysłowych o skomplikowanej budowie. Lód nie tylko myje części, ale też konserwuje je i zabezpiecza przed korozją. Nadto, suchy lód nigdy nie pozostawia na urządzeniach żadnych smug, czy zacieków.